Srbiji ponovo za malo izmakla medalja na EP u Vroclavu

Srbiji ponovo za malo izmakla medalja na EP u Vroclavu Foto: SSS

Srpski strelci su još jednom “za dlaku” ostali bez medalje na Evropskom prvenstvu malokalibarskim oružjem u juniorskoj konkurenciji u Vroclavu.

Miks u gađanju MK puškom iz trostava Aleksandra Havran/Marko Ivanović se plasirao na četvrtu poziciju. Pre dva dana, na korak od medalje, na četvrtom mestu,  Ivanović je ostao i u pojedinačnom finalu.

Ivanović i Havranova su u prvoj fazi kvalifikacija osvojili drugo mesto i plasirali se među osam najboljih. Naš drugi miks (Anja Knežević/ Aleksa Rakonjac) je zauzeo 14.poziciju.

U drugoj fazi svaki član tima puca po 30 metaka (po deset svakim stavom). Ivanović i Havranova su skupili 580 krugova, zauzeli treće mesto i plasirali se u meč za bronzu, u kome im je rival bila četvrtoplasirana Italija, sa istim rezultatom. Od druge pozicije i meča za zlato, Srbiju (ujedno i Italiju) delila su samo dva kruga.

U duelu za bronzu, srpski i italijanski par je vodio trku rame uz rame. Posle 12. serije rezultat je bio 12:12. Međutim, Italijani su bili precizniji u poslednje dve serije, slavili trijumf od 16:12 i osvojili bronzu.

Zlato je pripalo timu Finska 2, a drugi je bio prvi tim Češke.

MK puška trostav, juniorski miks, plasman: 1. Finska 2, 2. Češka 1 , 3. Italija 1, 4. Srbija 1 (Aleksandra Havran/Marko Ivanović)

Kvalifikacije: 1. Italija 1 876, 2. Srbija 1 876... 14. Srbija 2 (Anja Knežević/Aleksa Rakonjac) 867…Druga faza: 1. Finska 2 582, 2.Češka 582, 3. Srbija 1 580, 4. Italija 1 580... Meč za zlato: Finska – Češka 16:12. Meč za bronzu: Italija 1 – Srbija 1 16:12

Datum: 10.09.2022. Autor: Streljački savez Srbije