x

Raspored utakmica i rezultati - UEFA Liga šampiona 2022-23

Raspored utakmica i rezultati - UEFA Liga šampiona 2022-23

UEFA Lige Šampiona 2022/23 održaće se u periodu od 21. juna 2022. godine, do 10. juna 2023. godine, u organizaciji Unije evropskih fudbalskih asocijacija (engl. Union of European Football Associations - UEFA).


UEFA Liga šampiona u svom sadašnjem obliku počinje krajem juna, sa 4 kvalifikacione runde i plejof rundom. 6 ekipa koje uspešno prođu kvalifikacione runde zajedno sa još 26 drugih ekipa, koje su već obezbedile učešće, učestvuju u grupnoj fazi takmičenja. Grupna faza UEFA Lige šampiona, podrazumeva 32 ekipe raspoređene u 8 grupa sa po 4 ekipe, gde igraju po sistemu svako sa svakim, uz jedan meč kod kuće i jedan u gostima. Takođe, programom manifestacije, predviđeno je da po dve najbolje plasirane ekipe iz svake grupe prođu u nokaut fazu takmičenja. Trećeplasirane ekipe iz svake grupe nastavljaju takmičenje u UEFA Ligi Evrope. Nakon grupne faze takmičenja UEFA Lige šampiona uslediće nokaut faza počevši od osmine-finala. U nokaut fazi klubovi će igrati po dve utakmice, jednu kod kuće, a drugu u gostima. Dalje prolazi ekipa koja ima bolji gol količnik iz ta dva meča. Nokaut faza UEFA Lige šampiona nakon osminefinala, četvrtfinala i polufinala, kulminiraće finalnom utakmicom.


Finalna utakmica UEFA Lige šampiona 2022/23 održaće se 10. juna 2023. godine, na Olimpijskom stadionu Ataturk (Atatürk Olimpiyat Stadı)  u Istanbulu (Turska).


Saveti za sportsko klađenje


Raspored utakmica i rezultati - UEFA Liga šampiona 2022-23:

(* uživo rezultat)

Preliminarna runda

(*ukupan rezultat)

FCI Levadia - Víkingur Reykjavík 1:6

La Fiorita -  Inter Club d Escaldes 1:2

Inter Club d Escaldes - Víkingur Reykjavík 0:1


Prva kvalifikaciona runda

(*ukupan rezultat)

Pyunik - CFR Cluj 2:2 (4:3 p)

Maribor - Shakhtyor Soligorsk 2:0

Ludogorets Razgrad - Sutjeska Nikšić 3:0

F91 Dudelange - Tirana 3:1

Tobol - Ferencváros 1:5

Malmö FF - Víkingur Reykjavík 6:5

Ballkani - Žalgiris 1:2

HJK - RFS 2:2 (5:4)

Bodø/Glimt - KÍ Klaksvík 4:3

The New Saints - Linfield 1:2

Shamrock Rovers - Hibernians 3:0

Lech Poznań - Qarabağ 2:5

Shkupi - Lincoln Red Imps 3:2

Zrinjski - Sheriff Tiraspol 0:1

Slovan Bratislava - Dinamo Batumi 2:1


Druga kvalifikaciona runda

(*ukupan rezultat)

Ferencváros - Slovan Bratislava 5:3

Dinamo Zagreb - Shkupi 3:2

Qarabağ - Zürich 5:4

HJK  - Viktoria Plzeň - 1:7

Linfield - Bodø/Glimt 1:8

Žalgiris  - Malmö FF 3:0

Ludogorets Razgrad -  Shamrock Rovers 4:2

Maribor - Sheriff Tiraspol 0:1

Maccabi Haifa - Olympiacos 5:1

Pyunik - F91 Dudelange 4:2

Midtjylland - AEK Larnaca 2:2 (4:3)

Dynamo Kyiv - Fenerbahçe 2:1


Treća kvalifikaciona runda

03.08.2022. - Maccabi Haifa -  Apollon Limassol 4:0

03.08.2022. - Qarabağ - Ferencváros 1:1

03.08.2022. - Ludogorets Razgrad - Dinamo Zagreb 1:2

03.08.2022. - Sheriff Tiraspol - Viktoria Plzeň 1:2

03.08.2022. - Bodø/Glimt - Žalgiris 5:0

03.08.2022. - Crvena Zvezda - Pyunik 5:0

03.08.2022. - Monaco - PSV Eindhoven 1:1

03.08.2022. - Dynamo Kyiv - Sturm Graz 1:0

03.08.2022. - Union Saint-Gilloise - Rangers 2:0

03.08.2022. - Benfica - Midtjylland 4:1


09.08.2022. - Apollon Limassol - Maccabi Haifa 2:0

09.08.2022. - Ferencváros - Qarabağ 1:3

09.08.2022. - Dinamo Zagreb - Ludogorets Razgrad 4:2

09.08.2022. - Viktoria Plzeň - Sheriff Tiraspol 2:1

09.08.2022. - Žalgiris - Bodø/Glimt 1:1

09.08.2022. - Pyunik - Crvena Zvezda 0:2

09.08.2022. - PSV Eindhoven - Monaco 3:2

09.08.2022. - Sturm Graz - Dynamo Kyiv 1:2

09.08.2022. - Rangers - Union Saint-Gilloise 3:0

09.08.2022. - Midtjylland - Benfica 1:3


Plejof runda

16.08.2022. - Bodø/Glimt - Dinamo Zagreb 1:0

16.08.2022. - Kopenhagen - Trabzonspor 2:1

16.08.2022. - Rendžers - PSV 2:2

17.08.2022. - Karabag - Viktoria Plzeň 0:0

17.08.2022. - Dinamo Kijev - Benfika 0:2

17.08.2022. - Maccabi Haifa - Crvena Zvezda (3:2)

23.08.2022. - Viktoria Plzeň - Karabag (2:2)

23.08.2022. - Benfika - Dinamo Kijev (3:0)

23.08.2022. - Crvena Zvezda - Maccabi Haifa (2:1)

24.08.2022. - PSV - Rendžers 0:1
24.08.2022. - Dinamo Zagreb - Bodø/Glimt 4:1
24.08.2022. - Trabzonspor - Kopenhagen 0:0




Takmičenje po grupama
 06.09.2022. - Dinamo Zagreb - Čelzi (1:0)
 06.09.2022. - Dortmund - Kopenhagen (3:0)
 06.09.2022. - Salzburg - Milan (1:1)
 06.09.2022. - Seltik - Real Madrid (0:3)
 06.09.2022. - Lajpcig - Šahtjor Donjeck (1:4)
 06.09.2022. - Sevilja - Mančester Siti (0:4)
 06.09.2022. - Pariz SŽ - Juventus (2:1)
 06.09.2022. - Benfika - Mkabi Haifa (2:0)

 07.09.2022. - Ajaks - Rendžers (4:0)
 07.09.2022. - Frankfurt - Sporting (0:3)
 07.09.2022. - Napoli - Liverpul (4:1)
 07.09.2022. - Atletiko Madrid - Porto (2:1)
 07.09.2022. - Klub Bridž - Leverkuzen (1:0)
 07.09.2022. - Barselona - Plzen (5:1)
 07.09.2022. - Inter - Bajern (0:2)
 07.09.2022. - Totenhem - Marselj (2:0)

13.09.2022. - Plzen - Inter (0:2)
13.09.2022. - Sporting - Totenhem (2:0)
13.09.2022. - Liverpol - Ajaks (2:1)
13.09.2022. - Porto - Klub Bridž (0:4)
13.09.2022. - Leverkuzen - Atletiko Madrid (2:0)
13.09.2022. - Bajern - Barselona (2:0)
13.09.2022. - Marselj - Frankfurt (0:1)

14.09.2022. - Rendžers - Napoli (0:3)
14.09.2022. - Milan - Dinamo Zagreb (3:1)
14.09.2022. - Šahtjor Donjeck - Seltik (1:1)
14.09.2022. - Čelzi - Salzburk (1:1)
14.09.2022. - Real Madrid - Lajpcig (2:0)
14.09.2022. - Mančester Siti - Dortmund (2:1)
14.09.2022. - Kopenhagen - Sevilja (0:0)
14.09.2022. - Juventus - Benfika (1:2)
14.09.2022. - Makabi Haifa - Pariz SŽ (1:3)

04.10.2022. - Bajern - Plzen (5:0)
04.10.2022. - Marselj - Sporting (4:1)
04.10.2022. - Liverpol - Rendžers (2:0)
04.10.2022. - Ajaks - Napoli (1:6)
04.10.2022. - Porto - Leverkuzen (2:0)
04.10.2022. - Klub Briž - Atletiko Madrid (2:0)
04.10.2022. - Inter - Barselona (1:0)
04.10.2022. - Frankfurt - Totenhem (0:0)

05.10.2022. - Salzburg - Dinamo Zagreb (1:0)
05.10.2022. - Lajpcig - Seltik (3:1)
05.10.2022. - Čelzi - Milan (3:0)
05.10.2022. - Real Madrid - Šahtjor Donjeck (2:1)
05.10.2022. - Mančester Siti - Kopenhagen (5:0)
05.10.2022. - Sevilja - Dortmund (1:4)
05.10.2022. - Juventus - Makabi Haifa (3:1)
05.10.2022. - Benfika - Pariz SŽ (1:1)

11.10.2022. - Kopenhagen - Mančester Siti (0:0)
11.10.2022. - Makabi Haifa - Juventus (2:0)
11.10.2022. - Dinamo Zagreb - Salzburg (1:1)
11.10.2022. - Milan - Čelzi (0:2)
11.10.2022. - Šahtjor Donjeck - Real Madrid (1:1)
11.10.2022. - Seltik - Lajpcig (0:2)
11.10.2022. - Dortmund - Sevilja (1:1)
11.10.2022. - Pariz SŽ - Benfika (1:1)

12.10.2022. - Napoli - Ajaks (4:2)
12.10.2022. - Atletiko Madrid - Klub Briž (0:0)
12.10.2022. - Rendžers - Liverpol (1:7)
12.10.2022. - Leverkuzen - Porto (0:3)
12.10.2022. - Barselona - Inter (3:3)
12.10.2022. - Plzen - Bajern (2:4)
12.10.2022. - Totenhem - Frankfurt (3:2)
12.10.2022. - Sporting - Marselj (0:2)

25.10.2022. - Salzburg - Čelzi (1:2)
25.10.2022. - Sevilja - Kopenhagen (3:0)
25.10.2022. - Dinamo Zagreb - Milan (0:4)
25.10.2022. - Seltik - Šahtjor Donjeck (1:1)
25.10.2022. - Lajpcig - Real Madrid (3:2)
25.10.2022. - Dortmund - Mančester Siti (0:0)
25.10.2022. - Pariz SŽ - Makabi Haifa (7:2)
25.10.2022. - Benfika - Juventus (4:3)

26.10.2022. - Klub Briž - Porto (0:4)
26.10.2022. - Inter - Plzen (4:0)
26.10.2022. - Napoli - Rendžers (3:0)
26.10.2022. - Ajaks - Liverpol (0:3)
26.10.2022. - Atletiko Madrid - Leverkuzen (2:2)
26.10.2022. - Barselona - Bajern (0:3)
26.10.2022. - Totenhem - Sporting (1:1)
26.10.2022. - Frankfurt - Marselj (2:1)

01.11.2022. - Porto - Atletiko Madrid (2:1)
01.11.2022. - Leverkuzen - Klub Briž (0:0)
01.11.2022. - Liverpol - Napoli (2:0)
01.11.2022. - Rendžers - Ajaks (1:3)
01.11.2022. - Bajern - Inter (2:0)
01.11.2022. - Plzen - Barselona (2:4)
01.11.2022. - Sporting - Frankfurt (1:2)
01.11.2022. - Marselj - Totenhem (1:2)

02.11.2022. - Real Madrid - Seltik (5:1)
02.11.2022. - Šahtjor Donjeck - Lajpcig (0:4)
02.11.2022. - Čelzi - Dinamo Zagreb (2:1)
02.11.2022. - Milan - Salzbug (4:0)
02.11.2022. - Mančester Siti - Sevilja (3:1)
02.11.2022. - Kopenhagen - Dortmund (1:1)
02.11.2022. - Juventus - Paris SŽ (1:2)
02.11.2022. - Makabi Haifa - Benfika (1:6)


Osminafinala
(I kolo)

14. februar 2023. - PSŽ - Bajern Minhen

14. februar 2023. - Milan - Totenhem

15. februar 2023. - Klub Briž - Benfika

15. februar 2023. - Dortmund - Čelzi

21. februar 2023. - Liverpul - Real Madrid

21. februar 2023. - Ajntraht Frankfurt - Napoli

22. februar 2023. - RB Lajbcig - Man Siti

22. februar 2023. - Inter - Porto


(II kolo)

07. mart 2023. - Čelzi - Dortmund

07. mart 2023. - Benfika - Klub Briž

08. mart 2023. - Bajern Minhen - PSŽ

08. mart 2023. - Totenhem - Milan

14. mart 2023. - Porto - Inter

14. mart 2023. - Man Siti - RB Lajbcig

15. mart 2023. - Napoli - Ajntraht Frankfurt

15. mart 2023. - Real Madrid - Liverpul


11. - 19. april 2023. - Četvrtfinale

09. - 17. maj 2023. - Polufinale

10. jun 2023. - Finale

Datum: 13.11.2022. Autor: Marko Skorić

PROČITAJTE JOŠ...