Poslednjeg dana regate u Bratislavi još šest medalja za naše kajakaše

Poslednjeg dana takmičenja na Međunarodnoj regati u Bratislavi veslane su trke u disciplinama na 200 metara. Naši takmičari trećeg dana regate osvojili su šest medalja: tri zlata, srebro i dve bronze.

Naša juniorka, Dunja Stanojev, osvojila je još jednu medalju na regati u glavnom gradu Slovačke. Dunja je poslednjeg dana takmičenja osvojila zlato u jednosedu na 200 metara izveslavši trku za 40.8 sekundi. Drugo i treće mesto osvojile su takmičarke iz Slovačke, Bjanka Sidova (42.040) i Reka Bugar (42.440). Naša druga predstavnica u K1-200, Vladana Pešić, u finalu je zauzela peto mesto (44.6).

Dunja Stanojev je poslednjeg dana regate u Bratislavi završila osvajanjem zlatne medalje i u dvosedu na nakraćoj deonici u kojem je veslala sa Dinom Bacelj (39.44). Njih dve su u finalu pobedile sa više od sekunde prednosti u odnosu na drugoplasiranu posadu Poljske (40.72), dok je treće mesto takođe osvojio poljski čamac (40.92). Naša druga posada u konkurenciji K2-200, Jenifer Bošnjak i Jana Sarić, zauzela je sedmo mesto (43.480).

Strahinja Dragosavljević osvojio je srebrnu medalju u jednosedu na 200 metara, pošto je trku izveslao za 36.6 sekundi, samo 2 desetinke sporije od pobednika Matveža Manfrede iz Slovačke (36.4). Treće mesto pripalo je Luki Lauperu iz Švajcarske (36.68), za kojim je naš drugi predstavnik u finalu, Aleksandar Jovanović zaostao samo 4 stotinke.

Još tri medalje za naše kajakaše u Bratislavi

Vladimir Bojanić i Lazar Dubaić osvojli su dve bronzane medalje u dvosedu na 200 metara. U finalu K2-200 u konkurenciji juniora trku su izveslali za 34 sekunde i 76 stotinki. Pobedila je posada Švajcarske (34.2), ispred čamca Slovačke (34.520). U konkurencij mlađih seniora (takmičara do 23 godine) Vladimir i Lazar trku su izveslali za 34,760 sekunde, samo 2 desetinke sporije od drugoplasirane posade Nemačke (34,560) i 36 stotinki zaostatka u odnosu na pobedničku posadu Švajcarske (34,400).

Dečaci

Zlatnu medalju osvojila je i naša posada dvoseda na 200 metara u konkurenciji dečaka, Mihajlo Dadić i Stevan Stojanov, koji su u finalu (35,0) kroz cilj prošli ispred posade Mađarske (35.240) i čamca Slovačke (35.48).

U kategoriji dečaka, Stevan Stojanov, u finalu jednoseda na 200 metara ponovio je jučerašnji rezultat zauzevši sedmo mesto u vremenu 39.160 sekundi.

Dečaci

Devojčice

U konkurenciji devojčica u našem timu u jednosedu na 200 metara nastupile su dve takmičarke.

Žofi Horvat je u finalu zauzela šesto mesto (45.0), dok je Jana Sarić veslala u B finalu u kojem je zauzela treće mesto (46.2), što joj je donelo 12. mesto u ukupnom poretku.

Četiri medalje za naše takmičare na regati u Bratislavi

Takmičenje u Bratislavi naši reprezentativci su tako završili osvajanjem trinaest medalja: po četiri zlatne i srebrne i pet bronzanih, čime je zauzela četvrto mesto na tabeli osvajača medalja.

K2-500 Strahinja Dragosavljević, Luka Manjenčić – 5. mesto

K4-500 Strahinja Dragosavljević, Lazar Dubaić, Damir Ikić, Aleksandar Jovanović – 4. mesto

K4-500 Nikolas Andrić, Mihajlo Dadić, Luka Manjenčić, Veljko Vještica – srebro