Završen Svetski kup u Račicama

Završen Svetski kup u Račicama Foto: Nina Jelenc / EKA

U Račicama je završeno takmičenje na Svetskom kupu 1.

Marko Dragosavljević i Dunja Stanojev zauzeli su četvrto mesto u mešovitom dvosedu na 500 metara, pošto su deonicu izveslali za 1 minut i 39.10 sekundi. Naša druga posada u finalu K2X, Marija Dostanić i Bojan Zdelar zauzela je peto mesto (1:40.22).

Pobedili su Maks Rendšmit i Paulin Jagš iz Nemačke (1:35.17). Drugo mesto pripalo je Australijancima Alisi bul i Pjeru Vesthujzenu (1:36.21), dok su kao treći kroz cilj prošli Šveđani Martin Natel i Melina Anderson (1:36.29).

U trkama jednoseda na 5000 metara, boje Srbije branili su Marija Dostanić i Bojan Zdelar. Marija je u finalu zauzela 10. mesto vremenom 24 minuta 01.84 sekunde. Zlato je pripalo Begonji Laskano iz Španije (23:05.16), srebro Italijanka Suzana Ćikali (23:06.15), dok se bronzom okitila još jedna Špankinja Miriam Vega (23:18.96).

Bojan, na žalost, nije završio trku pošto se prevrnuo. Trijumfovao je Danac Torbjorn Rask (20:33.43) ispred Fernanda Pimente iz Portugala (20:34.30) i Slovenca Jošta Zakrajšeka (20:40.78).

Posada dvoseda na 1000 metara, Evrin Holpert i Milenko Zorić zauzela je šesto mesto (3:23.26). Trijumfovala je posada iz Portugala, Fernando Pimenta, Žoao Duarte (3:16.09) ispred Danaca Kristijana Farstada i Gustava Boka (3:17.26), dok je treće mesto pripalo Australijancima Pjeru Vesthujzenu i Noi Havardu (3:18.04).

U jednosedu na 200 metara imali smo dve predstavnice u B finalu. Marija Dostanić zauzela je treće mesto (42.24) čime je Svetski kup u Račicama završila na 12. mestu, dok je kao i u polufinalu, Kristina Bedeč kroz cilj prošla odmah iza Marije (42.36) kao četvrta, što joj je u ukupnom poretku donelo 13. mesto.

Naša jedina predstavnica u kanuu jednokleku Tijana Arsić veslala je dva B finala. U C1-500 zauzela je treće mesto (2:167.66) čime je u ukupnom poretku na 12. mestu. U C1-200 zauzela je sedmo mesto u B finalu u vremenu 49.67, što joj je donelo 16. mesto u ukupnom poretku.

Stefan Vekić i Strahinja Stefanović zauzeli su drugo mesto u B finalu dvoseda na 500 metara (1:29.04), što im je donelo 11. mesto u ukupnom poretku.

Naša posada K2-500 u C finalu, Marko Novaković i Vladimir Torubarov, zauzeli su drugo mesto (1:30.65) iza bronzanih sa Olimpijskih igara u Tokiju u K2-1000, Jozefa Dostala i Radeka Šloufa. Posada Novaković – Torubarov tako je takmičenje u Račicama završila na 20. mestu.

Rezultati na Svetskom kupu 1:

K2-500 Stefan Vekić, Strahinja Stefanović – 11. mesto

K2-500 Marko Novaković, Vladimir Torubarov – 20. mesto

K4-500 Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević, Vladimir Torubarov – 14. mesto