Odbojkaši Radničkog nokautirali lidera

Odbojkaši Radničkog nokautirali lidera Foto: SPD Radnički

Odbojkaši Radničkog su u derbi susretu odloženog četrnaestog kola savladali lidera na tabeli, ekipu Crvene zvezde na njenom terenu rezultatom 3:1 u setovima. Ovim trijumfom su Kragujevčani pokazali da je poraz u Kraljevu bio plod trenutne slabosti uzrokovan bolešću šestorice igrača. Nakon ovog kola Radnički ima skor 10 pobeda i 5 poraza i sigurno se penje ka vrhu tabele.

Nakon početnog ispitivanja snaga i rezultatske klackalice, 4:4, Radnički smečevima Koprivice i Matića dolazi do prednosti (6:8). Sigurnom igrom u polju i preciznom realizacijom, as servisom Toukhtena superligaš sa Lepenice dolazi do velike prednosti 8:13. Nije se predao lider na tabeli i nakon greške gostiju smanjuje rezultat (14:15), no gosti smečom Koprivice ponovo imaju osetnu prednost (16:19), koju novim sjajnim servisom Toukhten podiže na 18:23. Tačku na prvi set je smečom stavio Kovač za konačnih 20:25 i vođstvo u setovima 0:1.

Sjajno je Radnički započeo drugi set vođstvom 1:4 servisom mladog Iranca Toukhtena, a nedugo zatim ima i 5:9 sjajnim poenom kapitena Matića. U tim trenucima se razigrao korektor domaćih Meljanac i na krilima njegove dobre igre Crvena zvezda prelazi u vođstvo (10:9). Radnički se brzo vraća u meč i blokom Kovača vodi 12:15, no domaćin pojačava tempo i dolazi do rezultatskog egala (17:17). Smečom Toukhtena gosti ponovo imaju 3 poena prednosti (19:22), ali sa dva vezana poena zvezda smanjuje na 21:22 što je izazvalo reakciju minutom odmora trenera Bulatovića. Time-out je urodio plodom i gostujući odbojkaši poenom Koprivice stavljaju tačku i na ovaj set 23:25 za 0:2 u setovima.

Treći set je izjednačeno počeo, 2:2, no lideri na tabeli prvi dolaze do osetnijeg vođstva (6:3), što gost uspešno neutrališe i prelazi u vođstvo (11:12). Nakon izjednačenog perioda igre, ponovo je Meljanac bio faktor X u redovima domaćina, koji nakon njegove serije poena dolazi do vođstva 18:16 i time-outa gostiju. Ovog puta minut odmora nije dao rezultata, blokom Dace zvezda vodi 19:16, a nedugo zatim i 23:19. Uspeo je Radnički preko Kovača da se primakne na 23:21, no domaćin rešava treći period igre u svoju korist rezultatom 25:22 i smanjuje gubitak u setovima na 1:2.

Četvrti set je počeo konstantim vođstvom Radničkog od 1 do 2 poena, koji poenom Matića stiče osetnu prednost (8:12). Zvezda se ne predaje i odličnim servisom korektora Meljanca smanjuje na 11:12, pri čemu stručni štab gostiju reaguje. Naredni period igre protiče u ritmu poen za poen sve do rezultata 19:19 kada Crvena zvezda serijom 3:0 stiče, činilo se nedostižnu prednost (22:19). Blokom tehničara Rikarda Radnički smanjuje na 24:23, Meljanac pravi servis grešku za izjednačenje (24:24), a sjajnim blokovima Toukhtena i Rikarda Kragujevčani rešavaju set rezultatom 24:26 i nose 3 boda kući krajnjim ishodom 1:3 u setovima.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Toukhtensa 16, Radević i Matić su dodali po 14, dok je kod domaćina najuspešniji bio Meljanac sa 23.

CRVENA ZVEZDA –  RADNIČKI  1:3(20:25, 23:25, 25:22, 24:26)