Radnički protutnjao Dudovom šumom

Radnički protutnjao Dudovom šumom Foto: SPD Radnički

Odbojkaši Radničkog su u utakmici desetog kola BPŠ Superlige, prvom pod komandnom palicom novog šefa struke Bulatovića, dominantnom igrom u svim segmentima, savladali ekipu Spartaka u Subotici maksimalnim rezultatom 3:0 i nagovestili povratak na pobednički kolosek. Ovom pobedom Kragujevčani su se revanširali domaćinu za poraz u prvom kolu prvenstva na svom parketu.

Blokom Matića Radnički na početku meča stiče prednost 0:2, međutim domaćin brzo uzvraća i uspešnim blokom Pavlovića okreće na 4:3. Prednost na stranu gostiju vraća as servisom Kovač (4:5). Kragujevčani održavaju dva poena prednosti centralni deo prvog seta, a nakon asa kapitena Matića dolazi do 3 pena prednosti (15:18), a ubrzo zatim i do 15:19. Posle minuta odmora Spartak smanjuje na samo poen (18:19). Reagovao je Bulatović tajm-autom, blokom Rikarda gosti vode 20:22, no Subotičani pojačanim servisom i igrom u polju dolaze do set lopte (24:23). Novi minut odmora Kragujevčana i dobijeni saveti sa klupe, serijom 0:3, Radnički osvaja prvi deo igre konačnim rezultatom 24:26.

Radnički odlično otvara i drugi set i blokom Matića dolazi do prednosti 1:4. U tim trenucima je proradio blok domaćina, koji prvo dolaze do rezultatskog egala (10:10), a zatim i do vođstva (12:11). Na scenu je stupio srednji bloker Radničkog Radević koji prvo smečom, a onda i serijom blokova dovodi svoj tim do plus 4 (12:16). Smanjio je domaćin na 14:16, no narednim blokom Radevića Kragujevčani dolaze do 14:18. Uložio je veliki napor domaćin da preokrene rezultat, smanjio na 18:20, no blokom Kovača Radnički vodi 18:22 i serijom 1:3 osvaja i ovaj set rezultatom 19:25 za vođstvo 2:0 u setovima.

Vođstvo 2:0 u setovima je donelo dozu samopouzdanja i sigurnost u igri Šumadinaca, koji i treći deo igre otvaraju u velikom stilu vođstvom 1:5, pa as servisom Kovača i do 2:9 u ranoj fazi seta. Blokom Radevića gosti dolaze do velikih 8 poena prednosti (6:14), što navodi stručni štab domaćina da reaguje miutom odmora. As Kovača za 9:17 je nagovestio krajnji ishod meča, no Subotičani nisu tako mislili. Upornom i disciplinovanom igrom, smečom Žugića smanjuju na 17:21, a nakon toga i na 18:21, no dilemu razrešava blokom Toukhten za 18:22, a nedugo zatim Radnički dolazi i do meč lopte, 19:24. Smanjio je Spartak na 21:24, ali tačku na I stavlja smečom Koprivica za konačnih 21:25 i maksimalnih 3:0 u setovima.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Matić sa 16 i Kovač sa 10 osvojenih poena, dok su kod domaćina najuspešniji bili Khan sa 12 i Žugić sa 10.

MOK SPARTAK – OK RADNIČKI  0:3 (24:26,19:25,21:25)