Poraz u prvom četvrtfinalnom duelu

Poraz u prvom četvrtfinalnom duelu Foto: SPD Radnički

Odbojkaši Radničkog su u prvom susretu četvrtfinala Kupa Srbije pretrpeli poraz od ekipe Partizana iz Beograda rezultatom 3:2 u setovima.

Otvorio je Radnički dobro prvi set i prvi stekao početnu prednost 2:4, a nedugo zatim as servisom Kovača i 3:7. Sigurno su delovali Kragujevčani, pa beležimo i prednost od 5 poena (8:13). No, Partizan dolazi do svoje igre i serijom servisa Jankovića dolazi do rezultatskog poravnjanja (15:15), a potom i do vođstva 19:16. Minut odmora šefa struke Kobiljskog nije mnogo pomogao, tako da domaćin rezultatom 25:22 rešava prvi set u svoju korist.

Gostujući odbojkaši bolje otvaraju drugi set, stiču 3 poena prednosti (3:6), a ubrzo blokom Matića i velikih 5 (5:10), koje su održavali sve do 13:18. Beograđani ubacuju u viši stepen prenosa i malo-pomalo tope prednost gostujućih odbojkaša, tako da se u završnicu seta ulazi sa rezultatskom neizvesnošću 23:23. Dugo se igralo poen za poen, sve dok mladi Toukhten sa par vezanih poena i dobrih servisa stavlja tačku na ovaj set, konačnim rezultatom 29:31 i 1:1 u setovima.

Treći set je nakon startnog vođstva Radničkog (3:4) u potpunosti pripao Partizanu. Konstantno su povećavali prednost, pa ni 2 minuta odmora gostiju pri rezultatu 10:7 i 14:9 im nisu mnogo dobrog donela. Drugi deo seta je i protekao u dominaciji domaćina, koji ga rešavaju u svoju korist 25:14.

Poveo je domaćin blokom veterana Bjelice (5:3) u četvrtom setu, ali nakon par dobrih poteza Kovača, Radnički prelazi u vođstvo 7:9. Održavali su Šumadinci prednost, as servisom Milutinovića dolaze i do 3 poena (13:16). Partizan je u par navrata uspeo da smanji na minimum rezultatski gubitak, ali Radnički sigurnom igrom rešava ovaj period u svoju korist rezultatom 23:25 za izjednačenje 2:2 u setovima.

Peti set je počeo dominacijom gostiju, koji nakon 1:3 smečevima i as poenom Toukhtena dolaze do velikih 4 poena prednosti (1:5). Promena strana pri prednosti 4:8 je ukazivala da će Kragujevčani lako doći do celog plena, no domaćin nije tako mislio. Pojačanim servisom i igrom u fazi odbrane dolaze do izjednačenja 13:13, a u samom finišu meča smečevima Nejića i do konačnog trijumfa, rezultatom 16:14 i konačnim skorom 3.2 po setovima.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Kovač sa 28 i Toukhten sa 17 osvojenih poena, dok su kod domaćina najuspešniji bili Nejić i Marinović sa po 25.

OK PARTIZAN – OK RADNIČKI  3:2 (25:22,29:31,25:14,23:25,16:14)

ZEMUN

Hala: SC „Master“

PARTIZAN: Mandić, Dopuđ(libero), Marinović 25(7blk), Lekić, Petrović, Huzejrović 2(1blk), Nejić 25(9blk), Janković 11(4blk), Stašević(libero), Cvetković 1, Petrović 1, Bjelica 6(2blk), Nathan 22(10blk).

RADNIČKI: Antić, Ivanković, Vidović, Pantović(libero), Đurić, Vukmirović , Koprivica 11(4blk), Milutinović 4(2blk), Matić 6(2blk), Radević 6(1blk), Majstorović(libero), Kovač 28(10blk), Toukhten 17(5blk).

Revanš meč četvrtfinala kupa Srbije, večerašnji rivali će odigrati u Kragujevcu u utorak 9. novembra.

Datum: 03.11.2021. Autor: SPD Radnički