Radnički siguran za nove bodove

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 17. kola Super B lige u utakmici zamenjenog domaćinstva, savladali ekipu „Pobednik“ iz Prijepolja rezultatom 38-27, poluvreme 16-10.

I pre utakmice se znalo da nominalni gost neće imati težak posao sa simpatičnom i nadasve korektnom ekipom iz Prijepolja. Stručni štab Radničkog je nakon serije teških i iscrpljujućih utakmica rasteretio glavne nosioce igre, a šansu pružio igračima koji imaju manju minutažu. Od samog starta, lider na tabeli je rešio da otkloni svaku dilemu oko pitanja pobednika. Krenuli su u svom prepoznatljivom stilu i već u 14-om minutu pogotkom Dobrosavljevića dolaze do plus 6 (4-10), što je i ostala razlika do kraja poluvremene, 10-16.

Drugi deo igre je protekao u istom ritmu, na mahove su igrači Pobednika uspevali da malo spuste prednost Kragujevčana, ali im to nije išlo za rukom, tako da u 45-om minutu golom večeras izuzetno raspoloženog Mutavdžića, koji je postigao rekord karijere u super B ligi, na semaforu stoji velikih 11 golova prednosti (17-28). Ta razlika u izuzetno fer i korektnoj utakmici sa samo 2 isključenja je ostala  do kraja i konačnih 27-38.

Nakon ovog trijumfa,ekipa Radničkog se i dalje nalazi na deobi prvog mesta sa osvojenim 31 bodom.

U redovima „domaćina“ poslovično najefikasniji je bio  Aleksandar Babić sa 12 pogodaka, dok je kod ekipe Radničkog najraspoloženiji bio Miloš Mutavdžić sa, takođe, 12 postignutih golova.

Igrač utakmice : Miloš Mutavdžić ( Radnički 1964)

RK Pobednik –RK Radnički 1964: 27-38 (10-16)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 100
Sudije: Dušan Petrović,Marko Jovanović.
Sedmerci: Pobednik 1 (1), Radnički 5 (4)
Isključenja: Pobednik 4 min, Radnički  0 min

Pobednik :  Babić, Ćurkić 8, Čengić 1, Mrdaković 2, Hajdarević 2, A.Babić 12, Nuši, Klješčik 1, N.Babić 1.

Radnički 1964  :  Blagojević, V.Stevanović 2, Ristić 2, Mutavdžić 12 , Lekić ( 14 odbrana), Dobrosavljević 2, Petrović, Vuković 2, Knežević 3, M.Stevanović 3, , Stanojev 3, Bogdanović 3, Đerić ( 8 podbrana), Tomić , Janićijević 3, Mrvović 3.

Narednog vikenda Radnički će ugostiti ekipu Zlatara iz Nove Varoši u okviru 18-og  kola Super B lige.