Svetski kup u Fort Beningu: Stefanović na 16. mestu vazdušnom puškom

Trojica srpskih strelaca nadmetali su se u jedinoj disciplini trećeg dana takmičenja Svetskog kupa u Fort Beningu (SAD). Muškarci su gađali vazdušnom puškom, a niko od naših reprezentativaca ovaj put nije stigao do finala.

Posle odličnog izdanja i šestog mesta u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava, Milutin Stefanović dan kasnije nije ponovio visok plasman u disciplini u kojoj je u dosadašnjoj karijeri zabeležio mnogo više uspeha. Vazdušnom puškom zauzeo je 16. poziciju sa 622,8 krugova. Za finale mu je nedostajao 3,1 krug.  Na svoja prethodna dva učešća na svetskim kupovima u Fort Beningu Stefanović je ovim oružjem osvojio zlato (2015. godine) i srebro (2014).

Lazar Kovačević se plasirao na 35. mesto sa 618,8, a Milenko Sebić je pogodio jedan deseti deo kruga manje i zauzeo 36. poziciju u konkurenciji 62 strelca.

Zlatnu medalju, u uzbudljivom finalu, osvojio je iskusni Nemac Julijan Justus, koji se nije peo na pobednički podijum na velikim takmičenjima još od 2013. godine. Drugi je bio Finac Juho Kurki, koji je dugo prisutan na svetskoj sceni, ali do sada je imao samo jednu značajnu medalju u olimpijskim disciplinama (evropska bronza vazdušnom puškom). Mađar Ištvan Peni, lider na svetskoj rang listi za maj, je bio treći. Peniju je ovo drugo odličje u dva dana, jer u četvrtak je pobedio u trostavu.

U subotu su na programu takmičenja vazdušnim pištoljem za dame i u gađanju MK puškom iz trostava, takođe u ženskoj konkurenciji.

Svetski kup Fort Bening 2018, treći dan

Vazdušna puška, muškarci: 1. Julijan Justus (Nemačka) 248,7, 2. Juho Kurki (Finska) 247,1, 3.  Ištvan Peni (Mađarska) 226,5, 4. Peter Šidi (Mađarska) 205,4, 5. Henrik Larsen (Norveška) 184,9... Kvalifikacije: 1. Ištvan Peni (Mađarska) 629,8, 2. Brian Boduen (Francuska) 627,2, 3. Petr Nimburski (Češka) 626,4... 16. Milutin Stefanović 622,8... 35. Lazar Kovačević 618,8, 36. Milenko Sebić 618,7... Ukupno 62 strelca. Za finale 625,9

Datum: 12.05.2018. Autor: Streljački savez Srbije