Aničić i Biljana Vukadinović šampioni Srbije za osobe sa invaliditetom

Biljana Vukadinović  (Društvo za sport i rekreaciju invalida Kula) sa 242 oborena čunja i Šimun Aničić (DSRI Subotica) sa 257 čunjeva osvojili su šampionske titule na Prvenstvu Srbije osoba sa invaliditetom održanom na kuglani sa šest staza u hotelu „Izvor“ u Aranđelovcu.

Aničić je trijumfovao ispred Darka Rađenovića (DSRI Bačka Palanka) koji je oborio 248 čunjeva i Milana Crvetkovića (DSRI Jagodina) sa 247 čunjeva. Rađenović je osvojio i zlatnu ekipnu medalju i bio je lider ekipe.

Vukadinovićeva je slavila ispred Vukice Alimpić (DSRI Bačka Palanka) sa 226 čunjeva, dok je treće mesto pripalo Nadi Aničić (DSRI Subotica) sa 222 čunja. Biljana Vukadinović se okitila i srebrnom medaljom i u ekipnoj konkurenciji i bila je  nabolji član ekipe. Alimpićevoj je pripala zlatna ekipna medalja.

Ekipnu titulu ponela je selekcija DSRI Bačka Palanka sa 944 čunja (Vukica Alimpić 226, Dušan Bokan 239, Darko Rađenović 248, Slobodan Ivanović 231). Drugo mesto sa 938 čunjeva pripalo je  DSRI Kula (Simo Duvnjak 234, Nedeljko Marković 224, Biljana Vukadinović 242, Joakim Rehaj 238), dok je bronzanu medalju u konkurenciji osam timova osvojila selekciji DSRI Pančevo sa 922 čunja (Zdravko Andijevski 243, Jano Tomaš 227, Božidar Ardalić 245, Bratislavka Gajić 207).

Sudio je savezni kuglaški sudija Goran Bukva. Takmičenje je odlično organizovao Savez za sport invalida Srbije.

Datum: 03.05.2018. Autor: Kuglaški savez Srbije