Radnički opravdao ulogu favorita

Rukometaši Radničkog 1964 su stavili tačku na najuspešniji vikend od početka sezone, u kome su sve 3 takmičarske selekcije Radničkog izvojevale pobedu. Savladali su ekipu „Topličanin“ iz Prokuplja rezultatom 29-26, poluvreme 14-11 u okviru 18-og kola Super B lige.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i u 11-om minutu pogotkom Cvetkovića došli do 2 gola prednosti (3-5), što je bila inicijalna kapisla za Kragujevčane da zaigraju čvršće u odbrani,raznovrsnije u napadu i da u 15-om minutu dođu do izjednačenja (5-5). Rezultatska klackalica je trajala do 22-og minuta (9-9), kada Kragujevčani preuzimaju konce igre u svoje ruke i pogotkom Stanojeva u 30-om minutu na poluvreme odlaze sa 3 gola prednosti (14-11).

Činilo se da domaćin vlada situacijom i da će u istom ritmu nastaviti u drugom delu, međutim uporni gosti su se pokazali kao tvrd orah. Za samo 5 početnih minuta stižu do izjednačenja (15-15), a nakon toga imaju konstantno vođstvo koje u 41-om minutu iznosi 3 gola razlike (16-19). Kragujevčani se bude, golman Jovanović je u tim trenucima začarao mrežu, a preko brzonogog Stanojeva i šuterski raspoloženog Radenovića i Milosavljevića anuliraju prednost Topličanina i prelaze u vođstvo u 48-om minutu (22-21), koje su održavali sve do kraja utakmice i konačnih 29-26.

U redovima Radničkog najefikasniji su  bili  Stefan Stanojev  sa 11 golova, Milosavljević je pridodao 6, a kod gostiju su se istakli Cvetković sa 8 i Milosavljević sa 6 pogodaka.

Igrač utakmice : Stefan Stanojev

RK Radnički 1964 –RK Topličanin: 29-26(14-11)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 150
Sudije: Dušan I Željko Vasiljević
Sedmerci: Radnički 4(3), Topličanin 3 (3)
Isključenja: Radnički 8 min, Topličanin 14 min

Radnički 1964 :  Bogićević, Blagojević 4 ,  Milosavljević 6, Stošić, Ristić, Dobrosavljević, Radivojević, Knežević  , Simić 1, Stevanović 2, Radenović 4, Stanojev 11, Bogdanović 1, Jovanović (16 odbrana), Janićijević .

Topličanin  :  Lukić, Milosavljević 6, Jovanović 1, Stošić, Nikolić, Cvetković 8, Nikolić 2, Mitrović, Stošić ( 9 odbrana), Stefanović 5, Janićijević 4.

U sledećem kolu ekipa Radničkog će gostovati lideru na tabeli, ekipi Novog Pazara.

Datum: 24.04.2018. Autor: R64 media team