Kragujevčanke pregazile Župu

Kragujevčanke pregazile Župu Autorka fotografije: Simona Blagojević

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 14-og kola Prve lige Zapad savladale ekipu Župe iz Aleksandrovca rezultatom 24-10, poluvreme 11-5.

Sam početak utakmice je protekao u minimalnom vođstvu Radničkog koji dolazi do prve osetnije prednosti 5-2 u u 9-om minutu.Kragujevčanke su od tog trenutka zaključale sve prilaze svom golu a kuriozitet je da su do 21-og minuta primile samo 3 gola. Na poluvreme se otišlo rezultatom 11-5, ali se čini da su rukometašice Radničkog mogle da steknu i veću prednost da su iskoristile svoje prilike u kontranapadima.

Drugi deo igre je protekao u dominaciji Radničkog koji u 46-om minutu dolazi i do 10 golova prednosti (17-7). Sve je funkcionisalo u četi trenera Kurandića, koji je pružio šansu svim igračicama. Krajnji rezultat 24-10 je odslikao stanje na terenu, a rukometašice Radničkog su svele gošće na samo 10 datih golova, a pritom su se 10 Kragujevčanki upisale u listu strelaca.

U redovima Radničkog najefikasnija je  bila Natalija Mikić  sa 7 pogodaka, Jovana Blagojević je dodala 5 , dok se kod gošći istakla Nevena Stašić sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Natalija Mikić

RK Radnički 1964 –RK Župa: 24-10 (11-5)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 70
Sudije: Nemanja Pavlović,Dragana Janićijević
Sedmerci: Radnički 5(4), Župa 2 (2)
Isključenja: Radnički 14 min, Župa 1o min

Radnički 1964 :  Pojužina J.(13 odbrana), Radosavljević 1, Srećković, Duguć, Ćurić 1, Blagojević J. 5, Vlašković, Mikić 7, Vlašković Anastasija 1, Samailović 1, Petrović, Petrović Tijana 2, Aleksić 3, Radojević 1, Pojužina Ž. 2, Blagojević.

Župa  :  Vesić, Tatić, Babić 1, Kovandžić 1, Jovanović, Đaković, Stašić 5, Marić 3, Bogićević.

U sledećem kolu ekipa Radničkog će gostovati u Čačku istoimenoj ekipi.

Datum: 23.04.2018. Autor: R64 media team