Radnički preko Bora do dva boda

Radnički preko Bora do dva boda Autorka fotografije: Simona Blagojević

Rukometašice Radničkog su u susretu 8-og kola plej-auta SRLS za žene savladale ekipu Bora rezultatom 25-23, poluvreme 15-12.

Domaće rukometašice su od početka susreta vodile i održavale prednost od 2-3 gola sve do maksimalnih 10-5 u 20-tom minutu igre. Od tog trenutka Boranke su se trgle i na poluvreme se otišlo sa podnošljivih 3 gola razlike za Kragujevčanke 15-12. U tom delu je briljirala sjajna Tijana Ćosić na golu Tigrica zabeleživši neverovatnih 14 odbrana, a stekao se utisak da je Radnički mogao da ima mnogo veću prednosti jer su domaćini prokockali veći broj kontranapada i zicera.

Drugo poluvreme je nastavljeno u istom ritmu, domaćin je održavao prednost sve do ponovnih 5 razlike 21-16 u 43-ćem inutu. To je bio signal da Boranke podignu nivo igre i smanje na 23-22 u 55-om minutu, što su im Tigrice i dozvolile promašenim zicerima. Radnički je ipak utakmicu sigurno priveo kraju i uknjižio dva boda na svoj konto.

Utakmicu su obeležile golmanke oba tima. Briljantna Tijana Ćosić je došla do brojke od 23 odbranjena udarca, dok se Marijana Ilić zaustavila na 18 odbrana.

Najefikasnija kod domaćih je bila Jovana Stoiljković sa 8 pogodaka, koja je ujedno proglašena i igračem utakmice, a pratile su je Ivana Janković sa 6 i Dejana Kulić sa 4 gola.

Kod gošći je Sara Stankovski ubeležila 11 postignutih golova.

Igrač utakmice : Jovana Stoiljković

ŽRK Radnički Kragujevac - ŽJRK Bor 25:23 (15:12)

Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 100

Sudije: Vladimir Knežić,Marko Pešić

Sedmerci:  Radnički 2(2), Bor  2(1)

Isključenja: Radnički 2 min, Bor 4 min

RADNIČKI: Ćosić( 23 odbrane), Petrović 3, Begović, Jelesijević .Blagojević,  Radović, Ležaja  (odbrane),  Lukić 2 , Stajković (odbrana), Stoiljković 8 ,Blagojević  Stepanović 2,  Kulić 4 ,Janković 6.

BOR:  Ilić ( 18 odbrana),  Velinović, Jevtov 3, Mihajlović 2, Stankovski 11, Nikolov, Marković 1, Mitić, , Milić 3, Redžeplar, Petrović 2, Nikolić 1, Simić, Radulović, Ivković
Radnički će u okviru devetog kola plej-auta gostovati u Petrovcu ekipi Sloge u sredu 24.maja.
Datum: 21.05.2017. Autor: ŽRK Radnički