Srbija deveta na EP u gađanju glinenih golubova

Reprezentacija Srbije osvojila je vrlo dobro deveto mesto u disciplini trap na Evropskom prvenstvu u gađanju glinenih golubova u italijanskom Lonatu. Učestvovalo je čak 25 selekcija.

Nemanja Smiljanić je zauzeo 19. mesto u pojedinačnom plasmanu. U kvalifikacijama je pogodio 118 (od mogućih 125) letećih meta. Sa samo dve više bi raspucavao za mesto u polufinalu (među šest najboljih). Smiljaniću, koji je 2013. osvojio bronzu na juniorskom EP, je ovo najveći uspeh na seniorskim takmičenjima.

Viktor Bareta je zauzeo 30. mesto (115 oborenih meta), a Pera Nedić se plasirao na 59. poziciju (112) u konkurenciji 88 strelaca.

Srpski trio je oborio ukupno 345 letećih meta. Pobedila je Hrvatska sa 360. Druga je Češka (368), a treća Italija (358).

Najbolji u kvalifikacijama sa 123 oborena glinena goluba bio je Čeh Jirži Liptijak. Zlato je pripalo Italijanu Masimu Fabriciju , koji je u finalnom meču pobedio Josipa Glasinovića (Hrvatska). Bronzu je osvojio Žoao Azevedo (Portugal).

Srbija je imala predstavnike u trapu i u omladinskoj kategoriji. U konkurenciji 53 juniora, Dušan Nikolić je zauzeo 19. mesto sa 111 oborenih golubova. Od polufinala ga je delilo pet letećih meta. Juniorka Nikolina Blagojević je završla na 14. poziciji u konkurenciji 24 takmičarke. Pogodila je 59 od mogućih 75 meta. I ona bi se, poput Nikolića, sa pet oborenih meta više plasirana u polufinale.

Datum: 11.07.2016. Autor: Branimir Vasić