Zorana Arunović, reprezentativka Crvene zvede u streljaštvu, prve pripreme u novoj sezoni obavila je u Minhenu gde su njenim treninzima prisustvovali i studenti Sportskog univerziteta iz Koreje!
- Minhen smo izabrale jer je prošlog vikenda u glavnom gradu Bavarske održana serija sastanaka Sportske komisije ISSF čiji je član Zorana Arunović. Otišle smo nekoliko dana ranije i trerala je na strelištu jednog od najjačih nemačkih klubova HSG Minhen – kaže Jelena Arunović, trener Zorane Arunović.
- Zbog toga sam otkazala Zoranino učešće na turniru u Belom Manastiru. Veliku pomoć u sprovođenju našeg programa pružila nam je nemačka reprezentativka mongolskog porekla Dorsjuren Munkhbajar, koja uz UkrajinkuOlenu Kostevič i Bugarku Antoanetu Bonevu, gađa za HSG Minhen u Bundes ligi. Trenirala je obe discipline, ali smo dale prednost MK pištolju. Radile smo i takmičarske treninge sa Munkhbajar, tokom kojih smo vežbale finalna gađanja. Dva dana su treningu prisustvovali i studenti Sportskog univerziteta iz Koreje, koji su došli u Nemačku na sportsko usavršavanje.
Posle priprema, Zorana Arunović je učestvovala i u Bundes ligi za klub Ludvigzburg u čijim redovima je i olimpijska vicešampionka iz Londona Francuskinja Selin Gobervil.