Zlatić pobedio u Sevojnu

Bronzani iz Londona 2012. i dvostruki svetski vicešampion Andrija Zlatić („Aleksa Dejović“, Užice) osvojio je prvo mesto na Prvenstvu Centralne Srbije na strelištu u Sevojnu MK pištoljem sa 554 kruga.

Postolje su napunili strelci užičkog „Alekse Dejovića“, tehničkog organizatora prvenstva, jer su drugo i treće mesto osvojili Duško Petrov sa 531 krugom i Ivan Pečeničić sa 510 krugova. Petrov je u mini prelaznom roku posle sezone vazdušnim oružjem prešao iz Policajca u redove „Alekse Dejovića“.

Kod juniora, slavio je Vitomir Tucović („Aleksa Dejović“) sa 518 krugova ispred Milana Ponjavića („Škepo“, Gornji Milanovac sa  492 kruga.

Takmičenje je bilo kvalifikaciono za Šampionat Srbije u Novom Sadu. Juniorski je 11. i 12. jula, a seniorski posle Šampionata Evrope u Mariboru, 1. i 2. avgusta.

Datum: 28.06.2015. Autor: Branimir Vasić