Het trik Mikeca, Policajcu 14. titula, mladi lavovi nadiru

Damir Mikec (Policajac) osvojio je treću uzastopnu šampionskui titulu u gađanju vazdušnim pištoljem na Prvenstvu Srbije u sali Vojne gimnazije u Beogradu, a postolje su napunilni strelci Policaja, jer je drugo mesto pripalo Vasiliju Grozi a treće Dušku Petrovu. Policajac je osvojio 14. uzastopnu  ekipnu titulu i po tome će ući u anale streljačkog sporta. Mikec je u osnovnom delu zabeležio 587 krugova što mu je najbolji rezultat ove sezene.

U gađanju puškom za seniore,  mladi lavovi nadiru! Titulu je osvojio juniorski reprezentativac Niša Andrija Milovanović ispred mladog Pančevca Gabriela Dautovića i juniora “Čika Mate” Stevana Jovanovića! Lep trenutak za srpsko streljaštvo! Milovanović je lane bio seniorski vicešampion, a ove godine je osvojio duplu krunu okitivši se juniorskom i seniorskom titulom!

“Čika Mata” iz Kragujevca je odbranio titulu puškom, beogradska Palilula je prijatno iznenadila osvajanjem drugog mesta,, dok je  prošlogodišnji vicešampion Novi Sad, sada treći!

Rezultati, popodnevni program drugog dana Šampionata Srbije vazdušnim oružjem u Beogradu, puška, seniori: 1. Andrija Milovanović (Niš ) 206,6, 2. Gabriel Dautović (Pančevo ) 203,8, 3. Stevan Jovanović („Čika Mata“) 183,0... Pre finala: 1. Stefanović 627,1, 2. Pletikosić 624,6 (obojica „Čika Mata“), 3. Sebić (Crvena zvezda) 621,1... Finale vredelo 616,7 krugova. Ukupno 43 takmičara. Ekipno: 1. „Čika Mata“ (Stefanović, Pletikosić, Jovanović) 1.869,5, 2. Palilula 1.844,9, 2. Novi Sad 1790  1.837,3... Ukupno deset ekipa.

Pištolj, seniori: 1.  Damir Mikec 202,1, 2. Vasilije Groza 198,5, 3. Duško Petrov 177,2 (svi Policajac). Pre finala: 1.  Mikec 587, 2. Grgić (Akademac) 579, 3. Groza 572... Finale vredelo  558 krugova. Ukupno 18 strelaca.

Ekipno: 1. Policajac (Mikec, Groza, Petrov) 1.729, 2. „Aleksa Dejović“ 1.674, Akademac 1.636. Tri ekipe.
Datum: 16.03.2015. Autor: Branimir Vasić