Pobede beograda i pionira u Ligi Šampiona

Kuglaši srpskog prvaka Beograda pobedili su u prvom meču drugog kola Lige šampiona na Banjici u Beogradu rumunsku ekipu Olimpia (Jaši) sa 3.846:3.696 (7:1) i sa dobrom zalihom (jer imaju i odličana odnos u set poenima 16:8) otići će na revanš  14. februara.

U ženskoj Ligi šampiona, Pionir iz Subotice je u prvom kolu u Bačkoj Topoli pobedio nemački Šrechajm sa  3.467:3.305 (6:2) ali ima i dobar odnos u set poenima 17.7 i može da se nada prolasku na fajnal for Lige šampiona. Kod kugašica u prvom kolu igrala još samo Mlaka iz Rijeke i pobedila  u gostima Kozaru iz Gradiška sa 8:0 i 3.366:3.171 u  čunjevima.  Na fajnal for su se direktno plasirale Celjanke i Viktorija iz Bamberga.

- Zadovoljan sam, uz malo sreće moglo je da bude i 8:0. Ostojić je nesrećno izgubio poen. Poslednjim hicem je odigrao odlično u desni „loh“, ali mu je pala „petica“.  Sa „šesticom“ osvojio  bi pola set poena i pobedio rivala sa 2,5:1,5. Čestitke Barnju za sjajnu igru. Trojica mladih Kovačić, Vlajkov i Simijonović su bili „na žeravici“, ali su doneli veoma  bitne poene. Nama u Jašiju trebaju dva igračka poena, ali i  sa jednim i devet set poena prolazimo na fajnal for što nam je u ovoj sezoni bio i veliki cilj - komentar je trenera Beograda Vojka Pavlovića.

Njegov kolega iz Jašija Remus Antimiresku je, uz čestitke  domaćinima na pobedi i dobroj organizaciji, rekao:
- Uzeli smo poen, ali bi bilo još lepše da  smo uzeli dva. Sa tim rezultatom bih bio zadovoljan i porasle  bi nam šanse u revanšu.

Igrač dana Čongor Baranj je izvanredno odigrao, posebno poslednja dva seta (160, 147, 182 i 186) i oborio sjajnih 675 čunjeva:
- Zadoljan sam, imao sam  malu krizu u  trećem setu, ali je na kraju sve došlo na svoje mesto.

Izvanredno ga je pratio kapiten Jovan Ćalić koji je na šestoj „tabli“  oborio 652 čunja, drugi rezultat meča. Igor Kovačić je na prvoj „tabli“ srušio 647 čunjeva i sa Baranjem je bio lokomotiva koja je povukla beogradski voz ka odličnom ukupnom rezultatu. Kod gostiju je  Vereš sa 648 lunjeva bio najuspešniji igrač.

Pionir je  u Bačkoj Topoli  predvođen igračcom dana Renatom Vilov (605) pobedio jaku selekciju Šrechajma u čijim redovima  je Šnajder bila najbolja sa 592 čunja
.
DRUGO KOLO LIGE ŠAMPIONA - KUGLAŠI: BEOGRAD (SRBIJA) – OLIMPIA JAŠI (RUMUNIJA)  3.846:3.696 (7:1, set poeni 16:8). Rezultati igrača: Igor Kovačić - Hordila 1:0 (647:612, 3:1), Čongor Baranj – Opinca 1:0 (675:630, 3:1), Miloš Simijonović – Cercel 1:0 (619.611, 2:2), Radovan Vlajkov - Manea 1:0 (628:585, 3:1),  Goran Ostojić - Vereš 0:1 (625:648, 2:2), Jovan Ćalić –Ciurdea 1:0 (652:610, 3:1). Rezerve su bile Srđan Šokac i Njegoš Šakić, odnosno B. Tudorio i Antimiresku. Sudila je interancionalni sudija iz Beograda Snežana Jažić. Asistirao je Milan Ostojić.

PRVO KOLO, KUGLAŠICE: PIONIR SUBOTICA (SRBIJA) – ŠRECHAJM (NEMAČKA) 3.467:3.305 (6:2). Rezultati igračica: Sabina Šokac – Šnajder 0:1 (567:592, 2:2), Nevenka Joković - Luc 1:0 (597:546, 3:1), Hermina Lukač - Bader 1:0 (567:532, 3:1), Zorica Barać - Saskia Bart 0:1 (562:566, 2:2), Renata Vilov - Sauter 1:0 (605:527, 4:0), Livia Santo – Šup 1:0 (569:542, 3:1). Sudio je srpski internacionalac iz Beograda Dragoslav Štikovac.

Ostali rezultati drugog kola za kuglaše: Segedin – Zaprešić (Hrvatska) 3.855:3.700 (6:2). Serki interancanal u Segedinu Robert Ernješi oborio 616 čunjeva i izgubio poen, Tibor Sel srušio 626 čunjeva i doneo poen.

Rot Vajs (Nemačka) - Nojmarkt Italija 3.812:3.678 (6:2).
Fojt Sent Pelten (Austrija - Sport Podbrezova (Slovačka) 3.555:3.628 (3:5).
Srpski internacionalac u Sportu Vilmoš Zavarko  bio je igrač dana sa 664 čunja, drugi srpski reprezentativac Daniel Tepeša oborio 597 čunjeva i izgubio poen.

Datum: 25.01.2015. Autor: Branimir Vasić