Podela plena na vrućem terenu u Vranju

Podela plena na vrućem terenu u Vranju Foto: SPD RADNIČKI

Rukometaši Radničkog su u drugom kolu plej-auta Super rukometne lige remizirali u Vranju protiv istoimene ekipe rezultatom 28:28, poluvreme 15:18. Nakon ove runde doigravanja, Kragujevčani se nalaze na trećem mestu sa osvojenih 19 bodova.

Kragujevački superligaš je na megdan ekipi Vranja, kojoj gori pod nogama u borbi za opstanak u eliti, otišao u nekompletnom sastavu, lišen pomoći Stanisavljevića i Perića, ali čvrsto rešen i sa velikom željom da pruži dobru partiju i osvoji dva boda. Izjednačen start utakmice i igra gol za gol je trajala sve do 11. minuta i rezultata 6:6, kada Radnički čvršćom igrom prvi dolazi do dva gola prednosti (6:8, 14.min), koju održava sve do 19. minuta kada Vranjanci uspevaju da poravnaju rezultat (11:11), a zatim i pređu u vođstvo koje je u 27. minutu iznosilo plus 4 (17:13). Do kraja prvog dela igre, Radnički je uspeo da nadoknadi gol zaostatka, tako da sa istekom 30. minuta beležimo rezultat 18:15 za domaćina.

Na samom početku drugog poluvremena, domaći igrači su bolje startovali, pa u 33. minutu po prvi put imaju i velikih plus 5 na svom kontu (20:15), a nedugo zatim i 21:16. Prenuli su se gosti, zaigrali znatno čvršće i angažovanije u fazi odbrane, raznovrsnije u napadu i počeli da tope prednost ekipe Vranja (22:21, 42.min), a ubrzo dolaze i do izjednačenja (23:23, 45.min). Usledio je period rezultatske klackalice, nakon koga Radnički u furioznom tempu ponovo ima 2 gola viška (25:27, 55.min), a minut kasnije i 26:28. Dva neiskorištena napada Šumadinaca su omogućila domaćinu da u poslednji minut uđu sa minusom od jednog gola (27:28), a zatim i da posle dosuđenog sedmerca iskoriste priliku i izjednače za konačnih 28:28. U poslednjih desetak sekundi gostujući rukometaši nisu uspeli da postignu gol, tako da je meč završen podelom plena.

Najefikasniji u redovima Vranja su bili Nemanja Dimitrijević sa 9 i Marko Vasić sa 6 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Miloš Barudžić sa 8 i Petar Panić sa 7 postignutih golova.

Igrač utakmice: Petar Panić (Radnički)

RK Vranje 1957 – RK Radnički: 28:28 (18:15)

Vranje: SH “Vranje“. Gledalaca: 600

Sudije: Luka Petrović, Jovan Cvetković

Sedmerci: Vranje 5 (4), Radnički 4 (3)

Isključenja: Vranje 8 min, Radnički 10 min

Vranje 1957: Gašić (9 odbrana), Denković, Rakić 3, Stevanović, Vasić 6, Popović, Pavlović 2, Španjević, Petrović, Stanojković, Ristić, Čelica 3, Milovanović, Čekić, Praštalo 5, Dimitrijević 9.

Radnički: Đerić (8 odbrana), Veljković , Maljević 3, Veličković, Davidović 4, Mutavdžić, Mojsilović, Kasalović 1, Barudžić 8, Utvić 1, Stanojev 2, Panić 7, Stanojević, Ivanović, Barjaktarević 2.

U narednom susretu 3. kola plej-auta Super rukometne lige, Radnički će ugostiti ekipu Dubočice 54 iz Leskovca u nedelju 21. aprila.

Datum: 17.04.2024. Autor: SPD Radnički