Olimpijske kvalifikacije: Dobar start u trostavu

Olimpijske kvalifikacije: Dobar start u trostavu Foto: SSS

Srpski reprezentativci su dobro startovali u takmičenju u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava na olimpijskom kvalifikacionom turniru u Rio de Žaneiru.

Svo šestoro su u eliminacijama zabeležili dobre rezultate koji su bili više nego dovoljni da prođu u kvalifikacije, koje su na programu u četvrtak.

Najvrednije ostvarenje postigao je Milenko Sebić. On je bio najprecizniji u prvoj grupi eliminacija za muškarce, pogodio je 593 kruga, a u ležećem stavu nije napravio nijedan kiks, skupivši maksimalnih 200 krugova. Lazar Kovačević, koji je u utorak osvojio zlato vazdušnom puškom i olimpijsku kvotu, je bio šesti u istoj grupi sa 590 krugova. Milutin Stefanović je u kvalifikacije prošao sa petog mesta u drugoj grupi, zabeleživši 585 krugova.

Precizniji od Sebića bio je samo Jirži Privratski (Češka), koji je bio najbolji u drugoj grupi (595 krugova).

Sanja Vukašinović je pogodila 591 krug i osvojila drugu poziciju u prvoj grupi eliminacija za dame, u kojoj je Teodora Vukojević bila 14, sa 586. Andrea Arsović je zabeležila 587 krugova i zauzela četvrto mesto u drugoj grupi.

Najbolji rezultat među damama postigla je Janet Heg Dueštad (Norveška) -593.

U muškoj konkurenciji učestvovala su 86 strelca, dok je u eliminacijama za žene startovalo 80 takmičarki. Po 54 u obe konkurencije su se plasirali u kvalifikacije.

MK puška trostav, muškarci, eliminacije – Prva grupa: 1. Milenko Sebić (Srbija) 593... 6. Lazar Kovačević 590... Druga grupa: 1. Jirži Privratski (Češka) 595... 5. Milutin Stefanović 585...

MK puška trostav, žene, eliminacije – Prva grupa: 1. Janet Heg Dueštad (Norveška) 593, 2. Sanja Vukašinović 591... 14. Teodora Vukojević 586... Druga grupa: 1.Martina Zivijani (Italija) 591... 4. Andrea Arsović 587...

Datum: 17.04.2024. Autor: Streljački savez Srbije