Muški tim Srbije u trostavu deveti na svetu

Muški tim Srbije u trostavu deveti na svetu Foto: SAS

Muška reprezentacija Srbije osvojila je deveto mesto u timskom nadmetanju u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava četvrtog takmičarskog dana Svetskog prvenstva u Bakuu.

Kad je o pojedinačnom plasmanu reč, Milutin Stefanović je zauzeo 29. mesto, Milenko Sebić se plasirao na 51, a Lazar Kovačević na 53. poziciju.

Jovana Todorović je danas završila učešće u kvalifikacijama sport pištoljem, zauzevši 59.mesto.

U nadmetanju muškaraca u trostavu startovala su 102 strelaca. Takmičenje je počelo eliminacijama, iz kojih je 70 strelaca prošlo u kvalifikacije. Milutin Stefanović je sa 583 kruga bio 13 u prvoj grupi, Sebić je zauzeo 18. poziciju sa dva kruga manje, dok je Kovačević u drugoj grupi bio 21. sa 576 krugova, što je bilo

Stefanović je odlično počeo u kvalifikacijama. Posle prvog, klečećeg stava, nalazio se na trećem mestu. I posle 20 metaka ležećim stavom bio je među osam najboljih, ali je u poslednjem, stojećem stavu izgubio korak za kandidatima za finale i zauzeo 29.mesto sa 579 krugova. Da je ponovio rezultat iz eliminacija – 583 kruga našao bio se među 15 najboljih. U finale je vodilo 584 kruga. Sebić i Kovačević su skupili po 576 krugova. Sebić se plasirao na 51, a Kovačević na 53.mesto.

Za ekipni plasman računali su se rezulati iz eliminacija. Srbija je do devetog mesta došla sa 1.740 krugova. Zlato je osvojila Indija, sa deset krugova boljim rezultatom od našeg tima. U ekipnoj konkurenciji učestvovalo su timovi iz 22 zemlje. Titulu šampiona planete u pojedinačnoj konkurenciji odneo je Austrijanac Aleksander Šmirl.

Jovana Todorović, debitantkinja na Svetskom prvenstvu, je juče posle prve faze kvalifikacija MK sport pištoljem (precizna paljba) bila na 22.mestu. Danas je na programu bila brza paljba, znatno zahtevniji deo kvalifikacija, posebno za mlade takmičarke. Todorovićeva je loše otvorila drugu fazu. Ipak, ohrabrenje za budućnost je odlična završnica (meč je završila sa devet „desetki“ u poslednjih deset hitaca), pa se našla u sredini plasmana. Učestvovalo je 105 dama, a pobedila je Nemica Doren Venekamp, aktuelna prvakinja Evrope.

Srpska reprezentacija u ponedeljak završava učešće na SP. U trostavu za žene učestvuju Sanja Vukašinović, Andrea Arsović i Teodora Vukojević.

MK puška trostav, muškarci: 1. Aleksander Šmirl (Austrija) 462,6, 2. Petr Nimburski (Češka) 459,2, 3. Ahil Šeoran (Indija) 450,0...Kvalifikacije (3 puta 20 metaka): 1. Lepa (Finska) 588, 2. Rizov (Bugarska) 587, 3. Nimburski  586...29. Milutin Stefanović 579... 51. Milenko Sebić 576...53. Lazar Kovačević 576... Eliminacije (3 puta 20) – Prva grupa: 1. Rizov (Bugarska) 587... 13. Stefanović 583... 18. Sebić 581... Druga grupa: 1. Johanson (Švedska) 590... 21. Kovačević 576...

Ekipno (na osnovu rezultata u eliminacijama): 1. Indija 1.750, 2. Austrija 1.749, 3. Norveška 1.748... 9. Srbija 1.740...

MK sport pištolj, žene: 1.Doren Venekamp (Nemačka) 40 „hitova“ (pogodak 10,2 kruga i bolji), 2. Olena Kostevič (Ukrajina) 31, 3. Agate Rasmane (Letonija) 25... Kvalifikacije (30 metaka precizna + 30 brza paljba): 1. Tijen (Kineski Tajpeh) 591, 2. Venekamp 591, 3. Rostamijan (Iran) 587... 59. Jovana Todorović 573...

Datum: 20.08.2023. Autor: Streljački savez Srbije