Odbojkaši Radničkog nastavili pobednički niz

Odbojkaši Radničkog nastavili pobednički niz Foto: SPD Radnički

Odbojkaši Radničkog su nastavili sa sjajnim partijama i sa drugog vezanog gostovanja idu kući pevajući, pošto su u okviru 8. kola BPŠ Superlige na uvek neugodom terenu u Staroj Pazovi savladali domaće Jedinstvo rezultatom 3:1 i tako vezali četvrtu prvenstvenu pobedu u nizu. Nakon ove runde Kragujevački superligaš se nalazi na trećem mestu na tabeli sa osvojenih 16 bodova i utakmicom manje od vodećih Vojvodine i Ribnice.

Ekipa Jedinstva važi za jednog od najneugodnijih domaćina i utakmice u Staroj Pazovi uvek donose određenu dozu neizvesnosti. Prvi je poveo domaćin (5:3), no Radnički poenima Ristića i Bohareva okreće na 5:6, ali je to vođstvo bilo kratkog daha jer Pazovljani ponovo imaju plus 2 (11:9). Nakon bloka Kovača za 12:12, domaći odbojkaši preuzimaju inicijativu i prelaze u vođstvo 20:17 pa 22:17 za drugi vezani minut odmora šefa struke Brđovića. Prenuli su se gosti, Kovač je ponovo sjajan u bloku za minimalnih 24:23, no dobrim poenom iz napada Jedinstvo dolazi do prvog seta konačnim 25:23.

Drugi deo igre Kragujevčani bolje otvaraju i kod rezultata 1:3 domaćin uzima tajm aut koji im ne donosi boljitak, jer blokom Goića i as servisom Ristića gost dolazi do 2:7. Mini serijom domaći igrači smanjuju prednost na 5:7, no sa 2 poena Kovač vraća prednost na 5:10. Prednost Radničkog ostaje na snazi jedan period igre, a kada je Petrović blokom doneo 16. poen svojoj ekipi, Jedinstvo uzima još jedan minut odmora kako bi popravio skor od osvojenih 10 poena. Ni to nije zaustavilo zahuktale goste koji u finišu seta dolaze do ogromnih 13:21, nedugo zatim i 14:24, a tačku na ovaj set stavlja kapiten Blagojević za izjednačenje u setovima i konačnim skorom 15:25.

Treći set je doneo izjednačenu igru (4:4, 8:8) sve do rezultata 12:12 kada se odražava suvi kvalitet igrača Radničkog koji u središnici seta podižu nivo igre i dobrim potezima tehničara Petrovića vode sa 3 poena prednosti (12:15). Ni minut odmora domaćinima nije pomogao i sa dva vezana poena Kovača, gosti iz Kragujevca vode sa 14:20. Samo u jednom trenutku je Pešut dobrim servisom smanjio na 18:22, no to je bio samo trzaj, a gost poenom Kovača dolazi do vođstva u setovima 1:2 (20:25).

Očekivanja da će Šumadinci rutinski osvojiti četvrti set i poneti 3 boda kući su se pokazala poprilično tačnim. Nakon startnih 3:1 gosti okreću ćurak na svoju vodenicu i dolaze do 5:8 što inicira stručni štab Jedinstva da posegnu za minutom odmora. Ristić dovodi svoj tim do prednosti 7:12 i to rano vođstvo je u velikoj meri odredilo dalji tok seta. Radnički je pametnom i rutinskom igrom održavao pomenuto vođstvo (12:17, 15:20) ne dajući rivalu ni gram šanse da pomisle o preokretu. Pred sam kraj završnog seta gosti dolaze i do većeg vođstva, a sa dva uspešna bloka Goića stavljaju tačku na set (18:25) i na konačni ishod od 1:3 u setovima.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Kovač sa 23 i Blagojević sa 16 osvojenih poena, dok su kod domaćina najuspešniji bili Pešut sa 17 i Škrbić sa 8.

JEDINSTVO – RADNIČKI  1:3 (25:23,15:25, 20:25, 18:25)

STARA PAZOVA

Hala: „Stara Pazova“

JEDINSTVO: Vukelić 1, Mladenović 1, Kaurin, Ćuk 4, Ilinčić, Pešut 17 (3bl), Radišić 2, Ristić 5, Stanišić 1, Topalović 1, Škrbić 8 (1bl), Lukić 7, Roljić 4.

RADNIČKI: Ivanković, Goić 14 (6bl), Pantović (libero), Vukmirović, Petrović 5 (3bl) , Milutinović, Ristić 9, Stašević (libero) Blagojević 16 (2bl), Matić, Radević, Boharev 9 (2bl), Stanojević, Kovač 23 (2bl) .

Radnički očekuje gostovanje Partizanu u okviru 5. odloženog kola u utorak 29. novembra.

Datum: 25.11.2022. Autor: SPD Radnički