Srpski muški juniorski tim puškom peti na Starom kontinentu

Srpski muški juniorski tim puškom peti na Starom kontinentu Foto: SSS

Poslednjeg dana juniorskih nadmetanja na Evropskom prvenstvu malokalibarskim oružjem u Vroclavu na programu su bila ekipna takmičenja.

Muški sastav Srbije u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava (Marko Ivanović, Aleksa Rakonjac, Petar Erdei) je osvojio petu poziciju.

Srpski trio je u prvoj fazi kvalifikacija zauzeo četvrto mesto i prošao među osam najboljih.

U drugoj fazi svaki član tima ispaljuje po deset metaka iz svakog od tri stava. Prvoplasirani i drugoplasirani prolaze u meč za zlato, a trećeplasirani i četvrtoplasirani u meč za bronzu.

Srbija je skupila 866 krugova, a kao četvrta je u meč za bronzu prošla Mađarska, sa dva kruga više.

Ženska ekipa Srbije (Aleksandra Havran, Anja Knežević, Ljiljana Cvetković) je zauzela 11.poziciju.

Naši mladi strelci su tri puta na šampionatu u Vroclavu bili jako blizu medalje, ali niko nije došao do postolja. Pre današnjeg petog mesta sa ekipom, Marko Ivanović je bio četvrti u pojeidnačnom takmičenju u trostavu, a isti plasman postigao je i u miksu sa Aleksandrom Havran.

MK puška trostav ekipno, juniori, kvalifikacije, prva faza: 1. Francuska 1.319, 2. Mađarska 1.303, 3. Nemačka 1.302, 4. Srbija 1.302... Druga faza: 1. Poljska 874, 2. Francuska 872, 3. Nemačka 870, 4. Mađarska 868, 5. Srbija 866...

MK puška trostav, juniorke, ekipno, kvalifikacije, prva faza: 1. Nemačka 1.216, 2. Estonija 1.211, 3. Slovačka 1.310... 11. Srbija 1.295...

Datum: 11.09.2022. Autor: Streljački savez Srbije