x

Raspored utakmica i rezultati - UEFA Liga Evrope 2022-23

Raspored utakmica i rezultati - UEFA Liga Evrope 2022-23

52. izdanje UEFA Liga Evrope održaće se u periodu od 04. avgusta 2022. godine, do 31. maja 2023. godine, na više lokacija u Evropi, u organizaciji Unije evropskih fudbalskih asocijacija (engl. Union of European Football Associations - UEFA).


UEFA Liga Evrope, ranije poznato kao Kup UEFA, predstavlja godišnje fudbalsko takmičenje evropskih fudbalskih klubova za muškarce, u organizaciji Unije evropskih fudbalskih asocijacija - UEFA. UEFA Liga Evrope predstavlja drugo po rangu takmičenje fudbalskih klubova u Evropi, odmah posle UEFA Lige šampiona. 


Saveti za sportsko klađenje


Programom UEFA Liga Evrope predviđeno je učešće 58 klubova iz 31 evropske zemlje, od kojih će 32 kluba nastupiti u grupnoj fazi takmičenja i biti raspoređeno u 8 grupa sa po 4 ekipe. Takođe, programom takmičenja predviđeno je da se po dve najbolje plasirana ekipa iz svake grupe plasiraju u osminu finala, odakle će dalje igrati po nokaut sistemu.


Raspored utakmica i rezultati - UEFA Liga Evrope 2022-23:

UEFA Liga Evrope takmičenje po grupama 2022/23:

08.09.2022. - Cirih - Arsenal (1:2)

08.09.2022. - PSV - Bodo/Glimt (1:1)

08.09.2022. - AEK Larnaka - Ren (1:2)

08.09.2022. - Fenerbahče - Dinamo Kijev (2:1)

08.09.2022. - Ludogorec - Roma (2:1)

08.09.2022. - HJK - Real Betis (0:2

08.09.2022. - Malme - Braga (0:2)

08.09.2022. - Union Berlin - Union SŽ (0:1)

08.09.2022. - Lacio - Fejnord (4:2)

08.09.2022. - Šturm - Midtjiland (1:0)

08.09.2022. - Mančester junajted - Real Socijedad (0:1)

08.09.2022. - Omonia - Šerif (0:3)

08.09.2022. - Nant - Olimpijakos (2:1)

08.09.2022. - Frajburg - Karabag (2:1)

08.09.2022. - Crvena Zvezda - Monako (0:1)

08.09.2022. - Ferencvaroš - Trabzon (3:2)


15.09.2022. - Midtjiland - Lacio (5:1)

15.09.2022. - Fejnord - Šturm (6:0)

15.09.2022. - Šerif - Mančester junajted (0:2)

15.09.2022. - Real Sosijedad - Omonia (2:1)

15.09.2022. - Olimpijakos - Frajburg (0:3)

15.09.2022. - Karabag - Nant (3:0)

15.09.2022. - Trabzon - Crvena Zvezda (2:1)

15.09.2022. - Monako - Ferencvaroš (0:1)

15.09.2022. - Arsenal - PSV

15.09.2022. - Bodo/Glimt - Cirih (2:1)

15.09.2022. - Dinamo Kijev - AEK Larnaka (0:1)

15.09.2022. - Ren - Fenerbahče (2:2)

15.09.2022. - Betis - Ludogorec (3:2)

15.09.2022. - Roma - HJK (3:0)

15.09.2022. - Union SŽ - Malme (3:2)

15.09.2022. - Braga - Union Berlin (1:0)



06.10.2022. - Šturm - Lacio (0:0)

06.10.2022. - Šerif - Real Sosijedad (0:2)

06.10.2022. - Omonia - Mančester junajted (2:3)

06.10.2022. - Cirih - PSV (1:5)

06.10.2022. - HJK - Ludogorec (1:1)

06.10.2022. - Malme - Union Berlin (0:1)

06.10.2022. - Crvena Zvezda - Ferencvaroš (4:1)

06.10.2022. - Monako - Trabzon (3:1)

06.10.2022. - Midtjiland - Fejnord (2:2)

06.10.2022. - Arsenal - Bodo/Glimt (3:0)

06.10.2022. - Ren - Dinamo Kijev (2:1)

06.10.2022. - Fenerbahče - AEK Larnaka (2:0)

06.10.2022. - Roma - Betis (1:2)

06.10.2022. - Braga - Union SŽ (1:2)

06.10.2022. - Olimpijakos - Karabag (0:3)

06.10.2022. - Frajburg - Nant (2:0)


13.10.2022. - Fejnord - Midtjiland (2:2)

13.10.2022. - Bogo/Glimt - Arsenal (0:1)

13.10.2022. - Dinamo Kijev - Ren (0:1)

13.10.2022. - AEK Larnaka - Fenerbahče (1:2)

13.10.2022. - Betis - Roma (1:1)

13.10.2022. - Union SŽ - Braga (3:3)

13.10.2022. - Nant - Frajburg (0:4)

13.10.2022. - Karabag - Olimpijakos (0:0)

13.10.2022. - Lacio - Šturm (2:2)

13.10.2022. - Mančester junajted - Omonia (1:0)

13.10.2022. - Real Sosijedad - Šerif (3:0)

13.10.2022. - PSV - Cirih (5:0)

13.10.2022. - Ludogorec - HJK (2:0)

13.10.2022. - Union Berlin - Malme (1:0)

13.10.2022. - Trabzon - Monako (4:0)

13.10.2022. - Ferencvaroš - Crvena Zvezda (2:1)


27.10.2022. - Lacio - Midtjiland (2:1)

27.10.2022. - Cirih - Bodo/Glimit (2:1)

27.10.2022. - PSV - Arsenal (2:0)

27.10.2022. - Fenerbahče - Ren (3:3)

27.10.2022. - AEK Larnaka - Dinamo KIjev (3:3)

27.10.2022. - Ludogorec - Betis (0:1)

27.10.2022. - Malme - Union SŽ (0:2)

27.10.2022. - Union Berlin - Braga (1:0)

27.10.2022. - Šturm - Fejnord (1:0)

27.10.2022. - Mančester junajted - Šerif (3:0)

27.10.2022. - Omonia - Real Sosijedad (0:2)

27.10.2022. - HJK - Roma (1:2)

27.10.2022. - Frajburg - Olimpijakos (1:1)

27.10.2022. - Nant - Karabag (2:1)

27.10.2022. - Crvena Zvezda - Trabzon (2:1)

27.10.2022. - Ferencvaroš - Monako (1:1)


03.11.2022. - Midtjiland - Šturm (2:0)

03.11.2022. - Fejnord - Lacio (1:0)

03.11.2022. - Real Sosijedad - Mančester junajted (0:1)

03.11.2022. - Šerif - Omonia (1:0)

03.11.2022. - Karabag - Frajburg (1:1)

03.11.2022. - Olimpijakos - Nant (0:2)

03.11.2022. - Trabzon - Ferencvaroš (1:0)

03.11.2022. - Monako - Crvena Zvezda (4:1)

03.11.2022. - Arsenal - Cirih (1:0)

03.11.2022. - Bodo/Glimt - PSV (1:2)

03.11.2022. - Dinamo Kijev - Fenerbahče (0:2)

03.11.2022. - Ren - AEK Larnaka (1:1)

03.11.2022. - Roma - Ludogorec (3:1)

03.11.2022. - Betis - HJK (3:0)

03.11.2022. - Union SŽ - Union Berlin (0:1)

03.11.2022. - Braga - Malme (2:1)


16.-23.11.2022. - Nokaut plej of

09.-16.03.2023. - Osmina finala

13.-20.04.2023. - Četvrtfinale

11.-18.05.2023. - Polufinale 

31.05.2023. - Finale


Datum: 03.11.2022. Autor: Marko Skorić

PROČITAJTE JOŠ...