Sanja Vukašinović peta u trostavu na Masped kupu

Sanja Vukašinović peta u trostavu na Masped kupu Foto: SSS

Sanja Vukašinović je trećeg dana „Masped kupa“ u Budimpešti osvojila peto mesto u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava.

U kvalifikacijama ove discipline danas su Srbiju predstavljale tri takmičarke. Sanja Vukašinović je pogodila 585 krugova i kao sedma ušla u finale. Andrea Arsović je sa 582 kruga završila na 14.mestu, a Marija Kolarević je pogodila 581 i zauzela 15.poziciju.

Vukašinovićeva je većim delom finala bila na petoj poziciji na kojoj je ostala i posle 35. hica kada ispadaju petoplasirana i šestoplasirana.

Srpski strelci su na turniru u Budimpešti osvojili dve zlatne medalje – obe vazdušnim pištoljem, koje su izborili Damir Mikec i Brankica Zarić. Sem njih dvoje i Vukašinovićeve, u finala se plasiralo još petoro naših takmičara. Mesto među osam najboljih vazdušnom puškom izborili su: Teodora Vukojević (peto mesto), Andrea Arsović (šesto), Aleksandra Havran (sedmo) i Lazar Kovačević, koji je bio šesti u muškoj konkurenciji. Duško Petrov je zauzeo sedmo mesto vazdušnim pištoljem.

MK puška, trostav, žene, plasman: 1. Ana Jansen (Nemačka), 2. Aneta Stankievič (Poljska), 3. Nadin Ungerank (Austrija) 407,3...5. Sanja Vukašinović...

Finale – prva faza: 1. Stankievič 409,7, 2. Jansen 407,9, 3. Ungerak 407,3... 5. Vukašinović 355,3...meč za zlato: Jansen – Stankijevič 16:10.

Kvalifikacije (3 puta 20 metaka): 1. Stankijevič 589... 7. Vukašinović 585... 14. Andrea Arsović 582, 15. Marija Kolarević 581...

Datum: 07.05.2022. Autor: Streljački savez Srbije