Košarkašice Radničkog bez snage u završnici

Košarkašice Radničkog bez snage u završnici Foto: SPD Radnički

Košarkašice Radničkog su poražene na gostovanju od ekipe Radivoj Koraća rezultatom 81:72 (19:22, 21:18, 15:13, 26:19).

39 minuta igre, Radnički je bio ravnopravan protivnik beogradskoj ekipi, ali je presudila veća koncentracija domaćih u poslednjih 60 sekundi.

Crvene dame su fantastično otvorile meč i posle 7 minuta igre u prvoj četvrtini imale prednost od 14 poena (6:20). Međutim, ekipa Koraća se serijom od 13:2 u potpunosti vraća u meč. Radnički uzvraća udarac u drugom delu igre i za svega 2 minuta stvara 9 poena viška. Između 3. i 7. minuta druge četvrtine Kragujevčanke ne postižu nijedan poen što Beograđanke koriste za potpuni preokret i prvo vođstvo na utakmici. Do poluvremena je viđena izjednačena igra, a i rezultat je upravo bio takav 40:40.

Treća četvrtina je donela nastavak rovovske borbe iz prethodnih 10 minuta u kojoj se, nakon više promena u vođstvu, bolje snalaze domaće košarkašice i na isteku 30. minuta imaju 2 poena prednosti (55:53). Radnički otvara trojkom poslednju deonicu i prelazi, kako se ispostavilo, u poslednje vođstvo na meču. Sve vreme su Crvene dame bile blizu preokreta, ali sve što su uradile bilo je jedno izjednačenje. Igračice Koraća su u poslednjem minutu odbile napad Kragujevčanki i slavile u utakmici bez rezultatskog značaja.

U domaćoj ekipi najbolje su bile Bogdana Nedeljkov sa 22 poena i 7 skokova, Neda Kukić sa 14 poena i Tina Dinčić sa 12 poena i 6 skokova. U ekipi Radničkog, Andrea Glomazić je upisala 17 poena i 5 skokova, Minela Mehović 16 poena i 5 skokova, a Andrijana Vuković 14 poena.

Datum: 19.03.2022. Autor: SPD Radnički