Radnički dominantno do maksimalnog ishoda

Radnički dominantno do maksimalnog ishoda Foto: SPD Radnički

Odbojkaši Radničkog su u okviru trinaestog kola BPŠ Superlige savladali u SBB hali Jezero ekipu Spartaka iz Ljiga rezultatom 3:0 i tako četvrtom pobedom u nizu bez izgubljenog seta došli do skora od 9 pobeda i 4 poraza.

Veliku borbu su večerašnji rivali vodili u prvom delu prvenstva u Ljigu, gde je Radnički izašao kao pobednik, pa je u redovima čete Željka Bulatovića vladao umereni optimizam pred utakmicu. Domaćin je otvorio bolje susret, dobrim servisima i asom Toukhtena ima prednost 3:0. Sjajnom igrom u polju, Kragujevčani dolaze do 10:4, kada prvi put minutom odmora reaguje klupa gostiju, koji im nije doneo boljitak u igri. Blokovima Toukhtena i Radevića pri vođstvu 15:8, trener Spartaka ponovo poziva tajm-aut, no ni saveti sa klupe nisu urodili plodom. Samo u jednom trenutku usled opuštenosti domaćih odbojkaša, gost iz Ljiga smanjuje na 23:19, no Radnički servis greškom gostiju rešava prvi set u svoju korist rezultatom 25:20.

Rezultatskom klackalicom je počeo drugi deo igre do rezultata 3:3. Sjajan poen smo videli za vođstvo domaćina od 5:3, kada je nakon 3 blokirana smeča Spartaka, Rikardo blokom spustio loptu pod noge gostiju. Gosti su izvukli maksimum svojih mogućnosti i uspevaju da izjednače 11:11. Nije u tim momentima servis Šumadinaca bio baš najbolji i to je dalo priliku Ljižanima da održavaju rezultatsku neizvesnost sve do 16:16. Radnički se blokom odvaja na 2 poena prednosti (18:16). Pri rezultatu 19:18 reaguje trener gostiju, ali se ispostavilo bez uspeha. Na 20:18 na servis liniju staje Toukhten i serijom razornih servisa i asovima dovodi svoj tim do vođstva 2:0 u setovima, krajnjim rezultatom 25:19.

I u treći set su gostujući odbojkaši ušli čvrsto rešeni da pokušaju da naprave preokret. Sve do rezultata 5:5 se igralo poen za poen, kada Radnički serijom dolazi do 8:5 i prvog tajm-auta gostiju. Igrači iz Spartaka su bili uporni i posle jednog od nejlepših i najdužih poena u meču, ponovo dolaze do izjednačenja (9:9). Blokom Rikarda domaćin dolazi do 12:10, a nakon toga i as servisom istog igrača i do 16:12. Blokom kapitena Matića domaćin dolazi do vođstva 19:13 i praktično slama otpor Spartaka, koji su do kraja susreta osvojili samo jedan poen. Sudbinu im je, kao i na kraju drugog seta sjajnim servisima zapečatio Toukhten za konačnih 25:14 i trijumf Radničkog od 3:0 u setovima.

Najbolji pojedinci u redovima Radničkog su bili Toukhten sa 16 i Kovač sa 12 osvojenih poena, dok su kod gostiju najuspešniji bili Nadaždin sa 13 i Maksimović sa 8.

RADNIČKI – SPARTAK  3:0 (25:20, 25:19, 25:14)