Crvenim damama ne prija umetnost

Crvenim damama ne prija umetnost Foto: SPD Radnički

Košarkašice Radničkog su poražene u 11. kolu Prve ženske lige od Art basketa rezultatom 93:62 (21:10, 32:25, 22:7, 18:20).

Sva rezultatska neizvesnost prekinuta je već posle 4 minuta igre kada su se domaće košarkašice odlepile i već na kraju prve četvrtine imale prednost od 11 poena (21:10). Druga četvrtina je bila dosta efikasnija za Crvene dame, ali na njihovu žalost i za igračice Art bakseta. Raspucale su se Beograđanke i za 10 minuta postigle 32 poena naspram 25 poena Radničkog. Rezultat na poluvremenu je glasio 53:35 u korist Art basketa. Gde su stale pred velikim odmorom, tu su i nastavile sve do kraja treće četvrtine. Naše košarkašice jednostavno nisu imale rešenja u napadu što zbog dobre odbrane domaćina tako i zbog loše organizacije. Art je i treći period ubedljivo rešio u svoju korist (20:7) i na poslednju pauzu otišao sa ubedljivih 75:42. Nakon uvodnih par minuta igre u poslednjoj četvrtini, trener Milovanović je pružio priliku svim svojim igračicama koje su tu šansu iskoristile i čak rezultatski dobile taj deo igre 18:20 za konačnih 93:62.

U ekipi Art bakseta bolja od ostalih je bila Nevena Rosić sa upisanih 30 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Višnja Stefanović je imala sjajan, dabl-dabl, učinak sa 17 poena i 17 skokova, dok je Snežana Čolić zabeležila učinak od 15 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Kod ekipe Radničkog se niko nije posebno istakao. Milica Inđić je meč završila sa 12 poena, 7 asistencija i 5 skokova, ali i 7 izgubljenih lopti. Andrea Glomazić je postigla 11 poena, a Marija Stojanović i Neda Vasović po 10.

Radnički u narednom 12. kolu gostuje ekipi Proleter 023 u Zrenjaninu, 18. decembra.

Datum: 13.12.2021. Autor: SPD Radnički