Radnički opravdao ulogu favorita

Radnički opravdao ulogu favorita Foto: SPD Radnički

Rukometaši Radničkog su u susretu 7.kola Arkus lige za muškarce savladali ekipu, sa velikim rukometnim pedigreom, Jugović iz Kaća rezultatom 31:27, poluvreme 18:12 i tako sačuvali oreol nepobedivosti na domaćem terenu.

Sam start utakmice je protekao u početnom ispitivanju snaga, dok domaćin nije prvi dodao gas i stvorio osetnu prednost pogotkom večeras raspoloženog Tubića (6:2,8.min). Sigurna igra Radničkog je došla iz čvrste odbrane i već u 11. minutu stiču novu najveću prednost (8:3). Uspeli su gosti u 16. minutu da svedu gubitak na tri gola (10:7), no Kragujevčani nastavljaju u istom tempu, lomeći protivnika i povećavajući saldo na svom kontu do maksimalnih 8 golova prednosti (18:10,27.min). Igrači Jugovića su uspeli da u samom finišu prvog dela igre smanje prednost domaćina na konačnih 18:12.

Odlično su krenuli rukometaši Radničkog početkom drugog dela igre, rešeni da stvore značajnu prednost sa kojom bi mirno ušli u završnicu utakmice. U 35. minutu pogotkom Barudžića, Kragujevčani stiču, čini se nedostižnu prednost (22:13,35.min). Gosti kreću na sve ili ništa, igrajući u fazi napada 7 na 6 bez čuvara mreže. Takav rizik je počeo da im se isplaćuje, a u isto vreme domaći igrači propuštaju par izglednih prilika, tako da u 55. minutu Jugović dolazi na minus 2 (27:25). Naredna 3 minuta se igralo gol za gol, da bi sve dileme pogotcima u poslednja 2 minuta razrešili Tubić i Stanojev za konačnih 31:27 i nova dva boda na kontu Radničkog.

U redovima Radničkog najefikasniji su bili Dragan Tubić sa 6 i Miloš Barudžić 5 pogodaka, dok su se kod gostiju istakli Savo Slavuljica sa 7 i Luka Rogan  sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Dragan Tubić ( Radnički)

RK Radnički – RK Jugović: 31:27 (18:12)

Kragujevac: SBB hala Jezero Gledalaca: 100

Sudije: Branislav Nenadić, Darko Stefanović

Sedmerci: Radnički 3 (1), Jugović 7 (5)

Isključenja: Radnički 18 min, Jugović 20 min

Radnički: Tubić 6, Prodanović 3, Davidović 4, Mutavdžić , Dobrosavljević, Kasalović 2, D.Petrović (8odbrana,sedmerac), Barudžić 5, Knežević 3, Utvić 4, Stevanović, L.Đerić , Stanojev 3 , Maljević , P.Petrović, Zlatanović 1 ( 4 odbrane, sedmerac).

Jugović:  Milovanović (3odbrane), Kukić 3, Momčilović, Dragoljević 1, Bosančić 1, Rakić 2, Slavuljica 7, Doder, Regodić 2, Kočić, Savić 1, Rudić 1, Rogan 5, Mirić 1, Radisavljević 3, Ćeran (6 odbrana,2 sedmerca).

Sledi pauza u prvenstvu radi EHF nedelje, a Radnički će prvu sledeću utakmicu imati na programu 13.novembra, kada će ugostiti ekipu Obilića.

Datum: 01.11.2021. Autor: SPD Radnički