Zvezda slavila u Kragujevcu

Zvezda slavila u Kragujevcu Foto: SPD Radnički

Odbojkaši Radničkog su u petom kolu BPŠ Superlige poraženi na svom terenu od Crvene zvezde rezultatom 1:3.

Domaći igrači su na parket SBB hale Jezero izašli bez startnog tehničara, Kubanca Rikarda i znalo se da će imati težak zadatak sa zahuktalim Beograđanima. Izjednačeno je započeo prvi set, a gosti prvi imaju prednost smečom Meljanca (5:7), no Radnički se prvo smečom, pa servisom Matića vraća u meč (8:7). Servisima Dace za koje primačka linija domaćina nije imala rešenje, prednost prelazi na stranu beograđana (8:13). Probao je stručni štab Radničkog da sa dva minuta odmora poremeti goste, no nije im uspelo i beležimo najveću prednost, 14:22. Do kraja seta, razlika je ostala ista, 17:25.

Nakon izjednačenog početka, Radnički smečom Matića vodi 4:2, a na 5:2 trener gostujuće ekipe uzima tajm-aut, koji je urodio plodom i gosti prave preokret, 8:10, a zatim i 11:14. Radnički se budi, pojačava tempo i servisom Kovača poravnava rezultat (14:14), a u kasnijem delu seta sa dva uzastopna bloka prelazi u vođstvo (21:19). Matić smečom i blokom dovodi svoj tim do vođstva 24:21, a tačku na drugi set sa servisom stavlja Kovač za 25:21.

Treći set domaći odbojkaši bolje otvaraju i blokom dolaze do startne prednosti (5:2), no Zvezda se vraća, 5:5. Odličnim blokom, Kragujevčani stiču prednost a sa servisom Kovača dolaze do 5 poena prednosti (13:8), no gosti se vraćaju, stiču ponovo prednost (20:22), koju domaćin seče minutom odmora, ali im i to nije pomoglo, pa rezultatom 23:25 gost ponovo ima prednost u setovima od 1:2.

Četvrti i ispostavilo se odlučujući set Beograđani bolje otvaraju, 1:3, no domaćin asom Radevića vodi 6:5. Vođstvo je bilo kratkog daha, osokoljeni gosti ponovo stiču prednost koju imaju u većem delu ovog seta. Pri rezultatu 17:21 u postavu Radničkog ulazi Iranac Toukhten, koji unosi novu energiju i sa par smečeva i blokova set ulazi u neizvesnu završnicu, 22:22. Nakon brojnih promena, gosti se bolje snalaze i osvojenim setom, rezultatom 26:28, konačnim skorom 1:3 nose ceo plen kući.

Najbolji pojedinci u redovima Radničkog su bili Kovač sa 18 i Koprivica sa 13 osvojenih poena, dok su kod gostiju najuspešniji bili Ristić sa 21 i Meljanac sa 19.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA  1:3 (17:25, 25:21, 23:25, 26:28)

KRAGUJEVAC

Hala: SBB Jezero

RADNIČKI : Antić, Ivanković 3 (2blk), Vidović, Pantović (libero), Đurić, Vukmirović 1, Koprivica 13 (4blk), Milutinović 4, Matić 14 (8blk), Radević 7 (1blk), Majstorović (libero), Kovač 18 (7blk),Toukhten 7 (2blk).

CRVENA ZVEZDA : Milić, Jevtić (libero), Stanković 12 (5blk), Tadić 14 (3blk), Daca 3 (3blk), Nikolić 11 (2blk), Ardenoski, Popović 1 (1blk), Ristić 21 (7blk), Meljanac 19 (8blk), Milenković, Andonović, Ilić.

Radnički će u utorak 2. novembra odigrati prvi četvrtfinalni meč Kupa Srbije protiv Partizana.

Datum: 31.10.2021. Autor: SPD Radnički