Radnički u narednoj rundi kupa

Radnički u narednoj rundi kupa Foto: SPD Radnički

Odbojkaši Radničkog su u osmini finala kupa Srbije sigurnom igrom savladali ekipu Kosovske Mitrovice rezultatom 3:0 i plasirali se u četvrtfinale najmasovnijeg takmičenja.

I pre susreta se znalo da Radnički neće imati težak zadatak sa simpatičnim gostima. Kragujevčani su tako i krenuli, vrlo brzo došli do 3:0. Gosti su održavali pomenuti minus do rezultata 9:6, a onda je flot servisima Koprivica doneo prednost svom timu (12:6). Povećao je Radnički prednost na 20:12 kada na scenu stupa rezervni tehničar Antić koji sa servis linije donosi prvu set loptu (24:13). Servis greškom gostiju dolazimo do konačnih 25:13 u prvom setu.

Trener odbojkaša Radničkog Dragan Kobiljski je imao taj luksuz da malo promeša postavu i da šansu i rezervistima, koji su je oberučke prihvatili. Kao i prvi, domaćin i drugi set otvara startnim vođstvom 3:9. Smečom Kovača domaći odbojkaši stiču 4 poena prednosti (9:5), kada gosti minutom odmora pokušavaju da zaustave zahuktalog domaćina. A onda pri rezultatu 12:6 na liniju servisa od 9 metara staje Antić koji flot servisima unosi totalnu pometnju u primačkoj liniji Mitrovčana i serijom 10:0 praktično rešava pitanje pobednika (22:6). Kapiten Matić smečom stavlja tačku na I za konačnih 25:7.

Startnih 1:1 početkom trećeg dela igre, Matić servisima diže na 4:1. Gosti smanjuju na 5:4, ali domaćin diže nivo igre za novo vođstvo (11:7), kada Radević servisom pravi seriju 4:0 (15:7). Sigurnom i mirnom igrom, Kragujevčani polako privode meč kraju i sa četiri uzastopna poena, dok je na servis liniji stajao Vukmirović, blokom Milutinovića stavlja tačku na ovaj duel, 25:15.

Najbolji pojedinci u redovima Radničkog su bili Kovač sa 11 i Matić sa 9 osvojenih poena, dok su kod gostiju najuspešniji bili Borovičanin sa 7 i Todorović sa 6.

RADNIČKI – KOSOVSKA MITROVICA  3:0 (25:13, 25:7, 25:15)

KRAGUJEVAC

Hala: SBB hala Jezero

RADNIČKI: Antić 3(3blk), Ivanković, Vidović 6(3blk), Pantović(libero), Đurić, Vukmirović 7(5blk), Koprivica 3(3blk), Milutinović 8(2blk), Ricardo, Pejković, Matić 9(4blk), Radević 8(5blk), Majstorović(libero), Kovač 11(6blk).

KOSOVSKA MITROVICA: Hodžić(libero), Borovičanin 7(1blk), Stanojević, Jović, Radomirović 3(1blk), Todorović 6(1blk), Vasilić 1, Nedeljković, Nenadić 6(1blk), Deljanin 2.

Radnički nastavlja takmičenje u BPŠ Superligi u subotu 23.oktobra, kada gostuje ekipi Spartaka u Ljigu.

Datum: 21.10.2021. Autor: SPD Radnički