Završene Olimpijske igre za kajakaše

Završene Olimpijske igre za kajakaše Foto: KSS

Takmičenje na Olimpijskim igrama u Tokiju u kajaku sprint, završeno je za srpske predstavnike.

Strahinja Stefanović takmičenje na Olimpijskim igrama u Tokiju u jednosedu na 200 metara završio je zauzimanjem trećeg mesta u B finalu (36.329), što mu je donelo 11. poziciju u ukupnom poretku.

Titulu poslednjeg olimpijskog šampiona u K1-200 u finalu u kojem su sva osmorica takmičara kroz cilj prošla za manje od jedne sekunde, osvojio je Mađar Šandor Totka (35.035), srebro je pripalo Italijanu Manfrediju Rici (35.080), dok je branilac titule iz Rio de Žaneira, Britanac Lijam Hit morao da se zadovolji bronzanom medaljom (35.202). Jednosed na 200 metara posle Igara u Tokiju više neće biti u olimpijskom programu.

Milica Novaković takmičenje na svojim drugim Olimpijskim igrama u karijeri završila je na 12. mestu u ukupnom poretku jednoseda na 500 metara, pošto je u B finalu zauzela 4. mesto (1:54.458).

Titulu olimpijske šampionke u K1-500 osvojila je Novozelanđanka Lisa Karington (1:51.216), kojoj je to treće olimpijsko zlato u Tokiju (K1-200, K2-500), a ukupno peta zlatna medalja u karijeri, dok je 2016. godine osvojila i bronzu. Do kraja olimpijske regate, Karington vesla i četverac na 500 metara. Srebro je pripalo Mađarici Tamari Čipeš (1:51.855), dok se bronzom okitila evropska šampionka u toj disciplini Dankinja Ema Ostrand Jorgensen (1:52.773).

Na ovogodišnjim Olimpijskim igrama u ženskom K1-500 s obzirom da su nova pravila dozvolila da se u jednoj disciplini takmiče dve posade iz jedne zemlje, učestvovao je rekordan broj posada, pa je u Tokiju veslano i takozvano C finale, trka za plasman od sedamanestog do dvatesetčetvrtog mesta.

Milica je prethodno zauzela 13. mesto u jednosedu na 200 metara.