Crveno-beli ubedljivi protiv Kragujevčana

Crveno-beli ubedljivi protiv Kragujevčana Foto: KSS

Ubedljiv poraz pretrpeli su košarkaši Radničkog u utakmici četvrtfinala Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća od beogradske Crvene zvezde, rezultatom 47:108 (13:22, 12:27, 13:30, 9:29).

Izabranici trenera Ivice Vukotića nisu uspeli da pruže ozbiljniji otpor „crveno-belima“, koji su i u oslabljenom sastavu pokazali da su ipak prejak rival za Šumadince.

Držali su se Kragujevčani nekako sve do finiša prve četvrtine, kada su Beograđani stvorili prvu osetniju prednost na utakmici od devet poena razlike (22:13).

Kup Radivoja Koraća 2021 u Novom Sadu

Početak druge četvrtine samo je intenzivirao pad u igri kragujevačkog tima, koji je u prvih pet minuta ove deonice uspeo da ubaci samo tri poena. Sa druge strane, evroligaška ekipa Crvene zvezde je znalački kažnjavala ove prazne minute u igri Kragujevčana, pa je tako sredinom druge četvrtine izbila na ogromnih „plus 25“ (41:16)

Nisu se učenici Dejana Radonjića zadovoljili stečenom razlikom, već su nastavili da uvećavaju prednost tokom naredne dve deonice, sve do više nego ubedljivih 108:47 na kraju utakmice.

Ako je za utehu, Kragujevčani su u svojim redovima imali najefikasnijeg igrača utakmice, Filipa Dumića, koji je ubacio 19 poena, uz odličan šut za tri poena (5/7). Dobar utisak u ekipi iz srca Šumadije ostavio je i Matija Popović sa 10 poena i 8 skokova.

Raspored utakmica i rezultati - Kup Radivoja Koraća 2021

U pobedničkom sastavu prednjačio je kapiten Branko Lazić sa 17 poena, Ognjen Dobrić je dodao 16, a Lojd i O Brajant po 11 poena.

Ekipa Crvene zvezde će u polufinalu, u subotu od 21 čas, odmeriti snage sa braniocem trofeja Partizan NIS-om. Drugi polufinalni par čine Mega Soccerbet i domaća Vojvodina, koji će svoju utakmicu odigrati takođe u subotu, ali od 18 časova i 30 minuta.

Što se košarkaša Radničkog tiče, oni se sada okreću pripremama za veoma važnu utakmicu 21. kola Košarkaške lige Srbije protiv OKK Beograda, koja je zakazana za ponedeljak, 15. februar, od 18.30 časova u kragujevačkom „SBB Jezeru“.