Zlatibor previsok za Kragujevčane

Zlatibor previsok za Kragujevčane Foto: SPD Radnički

Ubedljiv poraz doživeli su košarkaši Radničkog na gostovanju ekipi Zlatibora u odloženom meču 12. kola Košarkaške lige Srbije – 88:124 (26:38, 23:29, 21:26, 18:31).

Ni povratak kapitena Katića, ni toliko čekani debi Australijanca Medinga, nisu pomogli Kragujevčanima u duelu sa izuzetno raspoloženim Zlatiborcima, koji su četi Igora Todorovića naneli najteži poraz u Košarkaškoj ligi Srbije ove sezone.

Merijal Meding novi adut Kragujevčana

Samo u prve dve četvrtine Šumadinci su primili čak 67 poena, što je sa jedne strane pokazatelj dobre napadačke igre ekipe iz Čajetine, a sa druge prilično slabe odbrane košarkaša Radničkog, koji su neretko dopuštali otvorene šuteve protivničkim igračima.

„Sipali“ su Zlatiborci iz svih pozicija tokom prvog poluvremena, ubacili 12 trojki iz 24 pokušaja i na veliki odmor otišli sa više nego osetnim rezultatskim „plusom“ - 67:49.

Svi pokušaji Kragujevčana da promene kurs utakmice tokom treće četvrtine sečeni su u korenu. Čim bi se učinilo da učenici Igora Todorovića dolaze do daha, usledio bi žestok odgovor od strane domaće ekipe.

Oslabljeni Radnički poražen u Vršcu

Kada su početkom završne deonice Zlatiborci izbili na „plus 30“ (102:72), pitanje pobednika se više nije dovodilo u pitanje. I pored ubedljivog vođstva, domaći se nisu opuštali, pa su do kraja susreta dodatno uvećali prednost, sve do konačnih 124:88.

Svi igrači Zlatibora uspeli su da se upišu u listu strelaca, a prednjačio je Dušan Kutlešić, koji je ubacio 21 poen. Dvocifreni u pobedničkom sastavu bili su još i Dragoslav Papić – 18, Andrija Marjanović – 17, Stefan Mitrović – 13, Petar Vorkapić – 12 (10 asistencija) i Aleksa Čabrilo - 11 poena.

U kragujevačkom timu, koji je na ovom meču nastupio bez prvog plejmejkera Filipa Dumića i jednog od najkorisnijih igrača u dosadašnjem delu sezone Matije Popovića, najraspoloženiji za igru bio je Andreja Stevanović sa 25 poena, 5 skokova i 7 asistencija.

Šumadinci bez rešenja za udarni tandem Dinamika

Australijanac Meding je na svom debiju u dresu Radničkog ostavio sasvim solidan utisak i utakmicu je završio sa 14 postignutih poena.

Kapiten Katić i iskusni Đorđević ubacili su po 13 poena, Veljović je dodao 10, a još jednu odličnu partiju pružio je mladi Stevan Jovanović, koji je postigao 8 poena i imao 10 uhvaćenih lopti.

Kragujevčani su nakon ovog poraza ostali u donjem delu tabele sa skorom 6-8.

Priliku da poprave bled utisak sa ovog gostovanja košarkaši Radničkog imaće već u nedelju, kada će u svom „Jezeru“ ugostiti ekipu Novog Pazara.

KK ZLATIBOR – KK RADNIČKI  124:88 (38:26, 29:23, 26:21, 31:18)