20 medalja srpskim strelcima na

Poslednjeg, trećeg, dana "Velike nagrade Novog Sada"  srpski strelci su osvojili pet medalja - tri srebrne i dve bronzane i ukupno su se okitili sa 20 odličja - četiri zlatna, devet srebrnih i sedam bronzanih. Juniori su ovom bilansu doprineli sa šest medalja: zlatnom, dve srebrne i i tri bronzane.

Srebra  su poslednjeg dana pripala Damir Mikecu u gađanju MK pištoljem, Milenku Sebiću u gađanju MK puškom 60 metaka ležeći i juniorki Tijani Kolarik (MK puška 60 ležeći), dok se bronzanim odličjima okitili Dimitrije Grgić (MK pištolj) i junior Jovan Čičevski (MK puška 60 ležeći).

Sebić, pobednik MK puškom trostav,  je srebro osvojio iza olimpijskog šampiona i nekadašnjeg svetskog rekordera Slovenca Rajmonda Debeveca, a sjajan plasman, četvrto mesto zabeležio je Borislav Mazinjanin iz beogradske Palilule koji je kao osmi ušao i finale i došao do četvrte pozicije. Damir Mikec je, kao i lane, osvojio drugo mesto MK pištoljem iza  Hrvata Posaveca, a ispred Grgića koji je baš kao i Mikec osvojio sa oba pištolje trofeje. Dimitrije Groza  je završio na visokom četvrtom mestu.

Juniorka Tijana Kolarik  je posle srebra MK puškom trostav osvojila srebro i MK puškom 60 metaka ležeći i bila najbolje plasirana srpska takmičarka u ovoj disciplini na  šestom mestu, dok se junior Jovan Čičevski  okitio MK puškom 60 metaka ležeći još jednom brnzom, jer je bio treći  i u trostavu. Najuspešnija takmičarka "VN Novog Sada"  je Hrvatica Snježana Pejčić koja je u sve tri discipline osvojila zlatne medalje.

Prvog dana srpski strelci osvojili su sedam medalja (tri zlatne, tri srebrne i bronzanu): vazdušnim pištoljem slavili su Zorana Arunović i Damir Mikec, a vazdušnom  puškom juniorka Marta Bireš, srebrne medalje vazdušnom puškom pripale su  Andrei Arsović i Milutinu Stefanoviću kao i Dimitriju Grgiću vazdušnim pištoljem, dok se bronzom okitila Katarina Biserčić vazdušnom puškom.

Drugog dana  osvojeno je osam medalja  - zlatna, tri srebrne i četiri bronzane. Zlatom se u trostavu 3 puta 40 metaka MK puškom okitio Milenko Sebić, srebrne medalje pripale su Nemanji Mirosavljevu (MK puška trostav), Dragani Todorović (MK puška trostav) i juniorki Tijani Kolarik (MK puška trostav), dok su bronzana odličja osvojili Zorana Arunović (MK pištolj), Ivana Maksimović (MK puška trostav), Ana Alentijev (juniorke MK pištolj) i  Jovan Čičevski (juniori MK puška trostav).

Prošle godine, u tri dana srpski strelci su na "VN Novog Sada" osvojili 17 medalja (pet zlatnih, sedam srebnih i pet bronzanih). Seniori su osvojili sedam (2 - 4 - 1), juniori deset (3 - 3 - 4).

Rezultati, treći dan "Velike nagrade Noovg sada" - MK pištolj, seniori: 1. Posavec (Hrvatska) 196,3, 2. Damir Mikec 195,2, 3. Dimitrije Grgić 174,4, 4. Vasilije Groza 150,1.7. Andrija Zlatić (svi Srbija) 87,6 krugova itd. Pre finala: 1. Grgić 565, 2. Mikec 557, 3. Dončov (Bugarska) 551, 4. Zlatić 548.7. Groza 539. Finale vredelo 536 krugova. Plasman ostalih srpskih strelaca: 10. Srđan Jovanović 511, 11. Zorana Vujić 508, 14. Danijel Janjoš  503 kruga. Ukupno 12 učesnika.
Juniori: Ćelić 536, Krišto (obojica Hrvatska) 530.
MK puška 60 metaka ležeći, seniori: 1. Debevec (Slovenija) 206,9, 2. Milenko Sebić (Srbija) 206,4, 3. Đurković (Hrvatska) 185,4 kruga, 4. Borislav Mazinjanin (Srbija) 162,9 kruga itd. Pre finala: 1. Gradinarski (Bugarska) 623,1, 2. Đurković 622,9, 3, 3. Sabian (Mađarska) 621,5.5. Sebić 620,6,  8. Mazinjanin 618,9. Finale vredeleo 618,9 krugova. Plasman ostalih srpskih strelaca: 9. Nemanja Mirosavljev 616,6. 14. Jovan Čičevski 615, 15. Stevan Pletikosić 613,9, 15. Milutin Stefanović 613,1, 19. Nikola Paunović 612,5, 22. Stefan Aleksnadrovski 610,8, 24. Luka Leković 609,3, 26. Marko Maksimović 609, 28. Miloš Ivanović 606,7, 29. Igor Čotra 606 krugova itd. Ukupno: 32 učesnika.
Juniori: 1. Gradinrski 623,1, 2. Čerina (Hrvatska) 619, 3. Jovan Čičevski  615.6. Luka Leković 609,3, 8. Marko Maksimović (obojica Srbija) 609  itd.
MK puška 60 metaka, seniorke (žene ne gađaju finale): 1. Pejčić (Hrvatska) 620, 2. Ivančeva 615,1, 3. Stančeva (obe Bugarska) 614,6.6. Tijana Kolarik 612,2, 7. Andrea Arsović 611,9 .9. Jelena Živković 611, 9. Dragana Todorović 610,1, 11. Katarina Biserčić 609,7, 13. Ivana Kreko 609,6, 14. Ivana Maksimović 608,7 itd.
Juniorke: 1. Taneva (Bugarska) 613,8, 2. Tijana Kolarik (Srbija) 612,2, 3. Vernik (Slovenija) 611,9, 4. Ivana Kreko 609,6, 5. Marta Bireš 608,2, 9. Sanja Vukašinović 610, 10. Tatjana Banjac 592,2, 11. Jovana Milašinović (sve Srbija) 591,9 krugova itd.

Datum: 04.08.2014. Autor: Branimir Vasić