Održan SHSBiH open 2014

Na otvorenom prvenstvu Slovenije, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine u paraglajdingu, koje je u toku protekle nedelje (28.jula-02.avgusta) održano na Kopaoniku, u konkurenciji od 114 pilota, pobedio je Mario Visniovski iz Poljske. Visoko drugo mesto osvojio je takmičar iz Srbije, Vladimir Bačanin iz Kruševca, dok je kao treći, takmičenje završio Mihal Gerlah takođe iz Poljske.

Organizator takmičenja bio je Vazduhoplovni savez Srbije u saradnji sa Ministarstvom omladine i sporta, Sportskog saveza Srbije i kompanija Swisslion i Telenor koje su pomogle realizaciju takmičenja.

"Prvo mesto mi je pobeglo za nijansu, ali nisam tužan. Ovo je pokazatelj da u dobroj formi dočekujem predstojeće Evropsko prvenstvo. Daću i poslednji atom snage, da za svoju Srbiju osvojim što sjajniju medalju," izjavio je Vladimir Bačanin.

Takmičari i organizatori nisu imali sreće sa metereološkim uslovima, jer su velike padavine i jak vetar onemogućile održavanje više od jedne trke. Ipak, svi takmičari su i pored samo jednog letačkog dana, iskazali veliko zadovoljstvo sa organizacijom ovako velikog takmičenja.

Odmah po završetku "SHSBiH Open-a", na istom terenu pod istom organizacijom, održaće se 13. FAI (Međunarodna vazduhoplovna federacija) Evropsko prvenstvo u paraglajdingu. Najveća srpska planina ugostiće najboljih 120 pilota iz 30 evropskih zemalja. Oni će imati šansu da od 03.-16.avgusta, osvoje titulu najboljeg pilota evropskog kontineta.

Datum: 04.08.2014. Autor: Dušan Arsević