Kragujevčanke silovito do novih bodova

Kragujevčanke silovito do novih bodova Foto: RK Radnički

Rukometašice Radničkog su u okviru 2-og kola super B lige za žene savladale lakše nego očekivano ekipu Pančeva rezultatom 26-17, poluvreme 16-6.

Povele su Pančevke već u prvom minutu i to im je bilo jedino vođstvo na utakmici. Silno motivisane igračice  Radničkog su serijom 4-0 stekle početni kapital i tako pokazale u kom smeru će se kretati rezultatska strelica. Čvrstom i agresivnom igrom u odbrani, koja je njihov trade mark, ubitačnim kontranapadima, su zagospodarile terenom i nisu dozvolile gošćama ni gram nade da mogu da učine nešto značajnije. Smanjile su igračice Pančeva u jednom trenutku na minus 4 ( 10-6, 17.min), no silovitom serijom 6-0, Kragujevčanke odlaze na desetominutni odmor, primivši samo 6 golova za 30 minuta, dvocifrenom prednošću 16-6.

Kragujevčanke dominantno do prvih bodova

Stručni štab Radničkog je na teren u drugom delu igre izveo kombinovani sastav u nameri da svim igračicama pruži šansu. Već u 40-om minutu golom rezerviste Marije Todorović, domaćin odlazi na nedostižnih 13 golova prednosti (20-7). Ukazanu priliku su znalački iskoristile, novajlija Višnja Filipović je upisala prve superligaške golove i utakmicu rutinski privele kraju rezultatom 26-17.

U redovima Radničkog najefikasnije su  bile Ksenija Petrović i Jovana Stoiljković  sa po 6 pogodaka, dok  se kod gošći istakla Simić Tijana  sa postignutih 5 golova.

Isključenja: Radnički 16 min, Pančevo  10 min

Radnički  :  J.Pojužina ( 4 odbrane), Đorđević, Veličković 3, Srećković 1, Bjelak 3, Nedeljković , Vasić 1, Knežević 2, Blagojević 1, Hasanović ( 12 odbrana), Vlašković, Filipović 2 , Todorović 1, T. Petrović 1,K.Petrović 6, Stoiljković 6.

Pančevo :   Ilić ( 5 odbrana), Marković, Simić 5, Uskoković 4, Dželajlija 2, Stanojević 1, Petković 4, Mitrić 1, Jambrušić, Ristić ( 4 odbrane), Pešić, Vasić, Rakidžić.

Nakon dvonedeljne pauze, Radnički će gostovati u Beogradu gde će odigrati meč protiv domaćina,ekipe “RK Beograd”.

Datum: 29.09.2019. Autor: Saša Janković