Raspored utakmica i rezultati - UEFA Liga šampiona 2019-20

UEFA Liga Šampiona 2019/20 održaće se u periodu od 25. juna 2019. godine, do 30. maja 2020. godine, u organizaciji Unije evropskih fudbalskih asocijacija (engl. Union of European Football Associations - UEFA).


Sve što treba da znate o UEFA Ligi šampiona 2019-20


Programom UEFA Lige šampiona 2019-20 predviđeno je učešće 79 klubova iz 54 evropske zemlje, od kojih će 32 kluba nastupiti u grupnoj fazi takmičenja i biti raspoređeno u 8 grupa sa po 4 ekipe. Finalna utakmica UEFA Lige šampiona 2019-20 održaće se 30. maja 2020. godine, na Olimpijskom stadionu Ataturk (Atatürk Olimpiyat Stadı)  u Istanbulu (Turska).


Raspored utakmica i rezultati - UEFA Liga šampiona 2019/20:

Plejof kvalifikacija

20.08.2019. - CFR Kluž - Slavija Prag (0:1)

20.08.2019. - APOEL - Ajaks (0:0)

20.08.2019. - LASK - Klub Briž (0:1)


21.08.2019. - GNK Dinamo - Rozenberg (2:0)

21.08.2019. - Jang Bojs - Crvena Zvezda (2:2)

21.08.2019. - Olimpijakos - Krasnodar (4:0)


27.08.2019. - Rozenberg - GNK Dinamo (1:1)

27.08.2019. - Crvena Zvezda - Jang Bojs (1:1)

27.08.2019. - Krasnodar - Olimpijakos (1:2)


28.08.2019. - Slavija Prag - CFR Kluž (1:0)

28.08.2019. - Ajaks - APOEL (2:0)

28.08.2019. - Klub Briž - LASK (2:1)


Kalendar bitnih datuma UEFA Lige Šampiona 2019-20


Takmičenje po grupama:

I kolo

17.09.2019. - Napoli - Liverpul (2:0)

17.09.2019. - Salzburg - Genk (6:2)

17.09.2019. - Inter Milan - Slavija Prag (1:1)

17.09.2019. - Borusija Dortmund - Barselona (0:0)

17.09.2019. - Lijon - Zenit (1:1)

17.09.2019. - Benfika - RB Lajpcig (1:2)

17.09.2019. - Čelzi - Valensija (0:1)

17.09.2019. - Ajaks - Lil (3:0)


18.09.2019. - Klub Briž - Galatasaraj (0:0)

18.09.2019. - Paris Sen Žermen - Real Madrid (3:0)

18.09.2019. - Olimpijakos - Totenhem (2:2)

18.09.2019. - Bajern Minhen - Crvena Zvezda (3:0)

18.09.2019. - Šahtjor Donjeck - Mančester Siti (0:3)

18.09.2019. - Dinamo Zagreb - Atalanta (4:0)

18.09.2019. - Atletiko Madrid - Juventus (2:2)

18.09.2019. - Bajer Leverkuzen - Lokomotiva Moskva (1:2)



II kolo

01.10.2019. - Real Madrid - Klub Briž (2:2)

01.10.2019. - Galatasaraj - Pariz Sen Žermen (0:1)

01.10.2019. - Totenhem - Bajern Minhen (2:7)

01.10.2019. - Crvena Zvezda - Olimpijakos (3:1)

01.10.2019. - Atalanta - Šahtjor Donjeck (1:2)

01.10.2019. - Mančester Siti - Dinamo Zagreb (2:0)

01.10.2019. - Juventus - Bajer Leverkuzen (3:0)

01.10.2019. - Lokomotiva Moskva - Atletiko Madrid (0:2)


02.10.2019. - Genk - Napoli (0:0)

02.10.2019. - Liverpul - Salzburg (4:3)

02.10.2019. - Slavija Prag - Borusija Dortmund (0:2)

02.10.2019. - Barselona - Inter Milan (2:1)

02.10.2019. - Zenit - Benfika (3:1)

02.10.2019. - RB Lajpcig - Lijon (0:2)

02.10.2019. - Valensija - Ajaks (0:3)

02.10.2019. - Lil - Čelzi (1:2)


III kolo

22.10.2019. - Klub Briž - Pariz Sen Žermen (0:5)

22.10.2019. - Galatasaraj - Real Madrid (0:1)

22.10.2019. - Totenhem - Crvena Zvezda (5:0)

22.10.2019. - Olimpijakos - Bajer Minhen (2:3)

22.10.2019. - Šahtjor Donjeck - Dinamo Zagreb (2:2)

22.10.2019. - Mančester Siti - Atalanta (5:1)

22.10.2019. - Atletika Madrid - Bajer Leverkuzen (1:0)

22.10.2019. - Juventus - Lokomotiva Moskva (2:1)


23.10.2019. - Salzburg - Napoli (2:3)

23.10.2019. - Genk - Liverpul (1:4)

23.10.2019. - Inter Milan - Borusija Dortmund (2:0)

23.10.2019. - Slavija Prag - Barselona (1:2)

23.10.2019. - Benfika - Lijon (2:1)

23.10.2019. - RB Lajpcik - Zenit (2:1)

23.10.2019. - Ajaks - Čelzi (0:1)

23.10.2019. - Lil - Valensija (1:1)



IV kolo

05.11.2019. - Liverpul - Genk (2:1)

05.11.2019. - Napoli - Salzburg (1:1)

05.11.2019. - Barselona - Slavija Prag (0:0)

05.11.2019. - Borusija Dortmund - Inter Milan (3:2)

05.11.2019. - Zenit - RB Lajpcig (0:2)

05.11.2019. - Lijon - Benfika (3:1)

05.11.2019. - Čelzi - Ajaks (4:4)

05.11.2019. - Valensija - Lil (4:1)


06.11.2019. - Pariz Sen Žermen - Klub Bridž (1:0)

06.11.2019. - Real Madrid - Galatasaraj (6:0)

06.11.2019. - Bajern Minhen - Olimpijakos (2:0)

06.11.2019. - Crvena Zvezda - Totenhem (0:4)

06.11.2019. - Dinamo Zagreb - Šahtjor Donjetsk (3:3)

06.11.2019. - Atalanta - Mančester Siti (1:1)

06.11.2019. - Lokomotiva Moskva - Juventus (1:2)

06.11.2019. - Bajer Leverkuzen - Atletiko Madrid (2:1)


V kolo

26.11.2019. - Galatasaraj - Klub Briž (1:1)

26.11.2019. - Real Madrid - Pariz Sen Žermen (2:2)

26.11.2019. - Totenhem - Olimpijakos (4:2)

26.11.2019. - Crvena Zvezda - Bajern Minhen (0:6)

26.11.2019. - Mančester Siti - Šahtjor Donjeck (1:1)

26.11.2019. - Atalanta - Dinamo Zagreb (2:0)

26.11.2019. - Lokomotiva Moskva - Bajer Leverkuzen (0:2)

26.11.2019. - Juventus - Atletiko Madrid (1:0)


27.11.2019. - Liverpul - Napoli (1:1)

27.11.2019. - Genk - Salzburg (1:4)

27.11.2019. - Barselona - Borusija Dortmund (3:1)

27.11.2019. - Slavija Prag - Inter Milan (1:3)

27.11.2019. - Zenit - Lijon (2:0)

27.11.2019. - RB Lajpcig - Benfika (2:2)

27.11.2019. - Valensija - Čelzi (2:2)

27.11.2019. - Lil - Ajaks (0:2)



VI kolo

10.12.2019. - Napoli - Genk (4:0)

10.12.2019. - Salzburg - Liverpul (0:2)

10.12.2019. - Borusija Dortmund - Slavija Prag (2:1)

10.12.2019. - Inter Milan - Barselona (1:2)

10.12.2019. - Benfika - Zenit (3:0)

10.12.2019. - Lion - Lajpcig (2:2)

10.12.2019. - Čelzi - Lil (2:1)

10.12.2019. - Ajaks - Valensija (0:1)


11.12.2019. - Pariz Sen Žermen - Galatasaraj (5:0)

11.12.2019. - Klub Briž - Real Madrid (1:3)

11.12.2019. - Bajern Minhen - Totenhem (3:1)

11.12.2019. - Olimpijakos - Crvena Zvezda (1:0)

11.12.2019. - Šahtjor Donjeck - Atalanta (0:3)

11.12.2019. - Dinamo Zagreb - Mančester Siti (1:4)

11.12.2019. - Atletiko Madrid - Lokomotiva Moskva (2:0)

11.12.2019. - Bajer Leverkuzen - Juventus (0:2)




Osminafinala
18.02.2020. - Atletiko Madrid - Liverpul (1:0)
18.02.2020. - Borusija Dortmund - Pariz Sen Žermen (2:1)
19.02.2020. - Atalanta - Valensija (4:1)
19.02.2020. - Totenhem - Lajpcig (0:1)
25.02.2020. - Čelzi - Bajern Minhen
25.02.2020. - Napoli - Barselona
26.02.2020. - Lijon - Juventus
26.02.2020. - Real Madrid - Mančester Siti

10.03.2020. - Lajpcig - Totenhem
10.03.2020. - Valensija - Atalanta
11.03.2020. - Pariz Sen Žermen - Borusija Dortmund
11.03.2020. - Liverpul - Atletiko Madrid
17.03.2020. - Mančester Siti - Real Madrid
17.03.2020. - Juventus - Lijon
18.03.2020. - Barselona - Napoli
18.03.2020. - Bajern Minhen - Čelzi


- 07.-15.04.2020. - Četvrtfinale
- 28.04.-06.05.2020 - Polufinale
- 31.05.2020. - Finale

Datum: 20.02.2020. Autor: Marko Skorić

PROČITAJTE JOŠ...

LISTA KOMENTARA

Trenutno nema komentara u sistemu

OSTAVITE VAŠ KOMENTAR

Ime:
Prezime:
Tekst komentara:

POGLEDAJTE JOŠ I...

POVEZANI DOGAĐAJI...

POVEZANE VESTI...

AKCIJE

Ako podjednako volite sport i da pišete o njemu, odnosno znate nešto novo i zanimljivo o nekoj sportskoj temi,  a uz to želite da svoje znanje iz oblasti sporta nesebično podelite sa drugima, javite nam se. Čekamo Vas!
Zanimaju Vas informacije o određenoj sportskoj manifestaciji (turniru, prvenstvu, akciji, seminaru, itd.), pogledajte najave aktuelnih sportskih manifestacija u okviru našeg Sportskog kalendara...
Ukoliko vodite neku sportsku organizaciju (savez, klub, asocijaciju i sl.) ili ste organizator neke sportske manifestacije (turnir, akcija, seminar, sl.) i želite da je medijski promovišete, odnosno sa njom upoznate širu javnost, Savremenisport.com može postati Vaš Medijski partner...
Osetite deo atmosvere sa najzanimljivijih već održanih sportskih manifestacija putem slika koje smo zbog Vas zabeležili u okviru Foro galerije...