Završen Šampionat sveta u Piteštiju

Završen Šampionat sveta u Piteštiju Foto: Nebojša Radović / KSS

Poslednjeg dana Šampionata sveta za juniore i mlađe seniore u rumunskom Piteštiju veslana su polufinala i finala u disciplinama na 500 metara. Tri od ukupno četiri srpske posade koje su se takmičile u polufinalu, izborile su mesta u finalnim trkama.

Čak dva finala veslala je naša juniorka Olivera Mihajlović.

Mihajlovićeva je Šampionat sveta u Piteštiju u juniorskom jednosedu na 500 metara završila na 5. mestu. Olivera je u finalu K1-500 trku izveslala za 2 minut i 3.585 sekundi.

Zlatnu medalju osvojila je Mađarica Emeše Kohalmi (1:58.013), srebro je pripalo Beloruskinji Veraniki Leanijuk (2:02.743), dok je bronzu osvojila Karla Frieiro iz Španije (2:02.837).

Nešto više od sat vremena kasnije, u dvosedu na istoj deonici Olivera Mihajlović i Anastazija Bajuk trku su izveslale za 2 mimnuta i 2.213 sekundi što je bilo dovoljno za 7. mestu na Prvenstvu sveta.

Zlatnu medalju osvojile su Emeše Kohalmi i Ester Rendesi iz Mađarske (1:54.262), srebro je pripalo posadi Češke, Stepanki Sobiškovoj i Barbori Galadovoj (1:57.295), dok je bronza otišla Beloruskinjama Hani Paščanki i Mariji Kaluhinoj (1:58.985).

Posada muškog četverca u konkurenciji mlađih seniora: Stefan Vrdoljak, Anđelo Džombeta, Nikola Rasulić i Mihailo Subotić, zauzela je 7. mesto u finalu, pošto su finalnu trku izveslali za 1 minut i 27.097 sekundi.

Titula je pripala posadi Australije (1:24.793), srebro je osvojio čamac Danske (1:25.199), dok se bronzom okitila posada Mađarske (1:25.237).

Naš predstavnik u juniorskom jednosedu na 500 metara, Aleksandar Perović, takmičenje u Piteštiju završio je u polufinalu. Perović je polufinalnu trku izveslao za 1 minut i 52.024 sekunde, i kroz cilj je prošao kao 7.

Datum: 07.08.2019. Autor: Nebojša Radović