Završeno kajakaško takmičenje na EI

Završeno kajakaško takmičenje na EI Foto: Nina Jelenc / EKA

Poslednjeg dana takmičenja na Evropskim igrama u Minsku srpski predstavnici u poslepodnevnom programu veslali su dva A i jedno B finale. Takmičenje u glavnom gradu Belorusije, na žalost završeno je bez medalja.

U drugom finalu trećeg dana takmičenja na Evropskim igrama u Minsku, Milica Starović je u jednosedu na 200 metara zauzela 7. mesto, pošto je najkraću deonicu izveslala u vremenu 43.210 sekundi.

Zlato je osvojila Dankinja Ema Jorgensen (41.625), srebro je pripalo Danuti Kozak iz Mađarske (42.160), dok se bronzanom medaljom okitila Poljakinja Marta Valčikijevič (42.408).

Marko Dragosavljević takmičenje u regatnom centru Zaslavl završio je na 8. mestu u B finalu (39.478).

Kristina Bedeč takmičenje u Minsku završila je trkom u jednosedu na 5000 metara. Bedeč je u trci na najdužoj deonici kroz cilj prošla za 25 minuta i 48.266 sekundi, čime je zauzela 5. mesto u finalu.

Zlato je osvojila domaća takmičarka Marina Litvničuk (24:52.258), srebro je pripalo Mađarici Dori Bodonji (24:53.003), dok je bronzana medalja otišla Slovakinji Marijani Petrusovoj (24:59.099).

Sve rezultate kajakaškog takmičenja na Evropskim igrama u Minsku možete pronaći na adresi https://minsk2019.by/en/tsrd/CSP/results

Datum: 28.06.2019. Autor: Nebojša Radović