Rutinska pobeda za kraj sezone

Rutinska pobeda za kraj sezone Foto: RK Radnički 1964

Rukometaši Radničkog 1964 su u utakmici poslednjeg, 22-og kola Super B lige za muškarce savladali ekipu ORK„Bela Palanka“ iz istoimenog mesta rezultatom 30-25, poluvreme 16-10 i tako se pobedom oprostili od svojih vernih navijača.

Samo prvih 6 minuta je viđena ravnopravna borba večeras u Jezeru, a onda je na terenu zagospodario domaćin koji pogotkom večeras raspoloženog Stanojeva u 14-om minutu dolazi do velikih +5 (8-3). Imponovala je borbenost i čvrstina u odbrani Kragujevčana i maštovitost u napadu popularnog Džuda, kao i Vukovića. Uspeli su gosti da par puta priđu na pristojan minus od 3 gola razlike, ali je to sve što su uradili u ovom delu igre. Granitna odbrana Radničkog, predvođena sjajnim Petrovićem na golu ih je zaustavila na samo 10 datih golova, tako da domaći rukometaši na odmor odlaze vođstvom 16-10.

Ni početkom drugog dela igre, slika na terenu se nije bitno promenila. Kragujevčani ubrzo dolaze i do plus 7 na svom kontu, što je dalo prilike šefu struke Draganu Študeru da šansu pruži većini igrača koji su tokom sezone imali manju minutažu. Uporni gosti nisu nikako uspevali da smanje prednost, za igru raspoloženih Kragujevčana na ispod 5 golova razlike. Uz dosta atraktivnih poteza, kojima je prednjačio Bojan Tomić, domaćin sigurnom igrom privodi utakmicu kraju konačnim rezultatom 30-25.

Pobedom u poslednjem kolu prvenstva, Radnički je ostao na deobi prvog mesta, ali je zbog boljeg međusobnog skora novi Superligaš ekipa Dubočice iz Leskovca.

U redovima Radničkog najefikasniji su  bili Bojan Tomić sa 9 golova, 7 je dodao Stefan Stanojev, dok su kod gostiju prednjačili Ivan Veljković sa 6 i Dragan Ranđelović sa 5 pogodaka.

Igrač utakmice : Dušan Petrović ( Radnički 1964)

RK Radnički 1964 –ORK Bela Palanka: 30-25 (16-10)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 200
Sudije: Vladimir Jovandić, Marko Sekulić
Sedmerci: Radnički 5 (4), Bela Palanka 2 (2)
Isključenja: Radnički 18 min , Bela Palanka 18 min

Radnički 1964 :  Blagojević 2 , Stošić, Ristić 2, Mutavdžić   , Lekić, Dobrosavljević 1, Petrović ( 16 odbrana) , Vuković 4, Knežević 1, M.Stevanović , , Radenović 4, Stanojev 7, Bogdanović,  Đerić ( 1 odbrana ), Tomić 9, Janićijević.

Bela Palanka :   Tenkaš, Jovanović 1, Mitić, Stoilković 3, Čičić 1, Ranđelović 5, Veljković 6, Ranđelović 1, Đorđević, Stanković ( 6 odbrana), Ristić 1, Milanović, Anđelić 1, Urošević 4, Todorović 2, Lazić ( 3 odbrane).

Datum: 19.05.2019. Autor: R64 media team