Zugligeti kup u target sprintu u Budimpešti: Pet medalja za srpske takmičare

Zugligeti kup u target sprintu u Budimpešti: Pet medalja za srpske takmičare Foto: Tagret sprint Serbia

Srpski takmičari u target sprintu osvojili su pet medalja na Trećem Zugligeti kupu, koji je minulog vikenda održan u Budimpešti, a na kome su učestvovali strelci-trkači iz Mađarske, Srbije i Slovačke.

Takmičenje je održano je na kros stazi dugoj 1.200 metara. Posle 400 i 800 metara trke, učesnici  gađaju vazdušnom puškom u pet meta. Kada pogode svih pet meta vraćaju se na trkačku stazu.

Srpkinje su osvojile zlato i srebro u kategoriji seniorki. Pobedila je Milana Simić (Biatlon). Stazu prešla za pet minuta i 14 sekundi, što je bio najbolji rezultat dana u ženskoj konkurenciji, i trijumfovala ispred Nede Obradović (Crvena zvezda), koja je zabeležila vreme 5:38.

U trci mlađih juniorki naše takmičarke su dominirale osvajanjem prva tri mesta. Zlato je pripalo Dragani Vranešević (vreme 5:35), druga je bila Katarina Vranešević (5:47), a treća Hristina Plavšić (5:56). Sve tri su članice Novog Sada 1790.

Učestvovao je i Nikola Stevović („Čika Mata“ Kragujevac) i zauzeo četvrto mesto u konkurenciji seniora (5:09).

Za najuspešnijeg trenera proglašen je Novosađanin Miroslav Šegrt.

Datum: 15.05.2019. Autor: Streljački savez Srbije