Radnički se pobedom oprostio od Jezera

Radnički se pobedom oprostio od Jezera Foto: RK Radnički 1964

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 21-og kola super B lige za žene, u oproštajnoj utakmici ove sezone pred svojom publikom, savladale ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi rezultatom 28-24, poluvreme 13-12 i tako nastavile niz dobrih igara i rezultata u svojoj premijernoj sezoni u ovom rangu takmičenja.

Obe ekipe su u meč ušle oslabljene izazvanim neigranjem par igračica, pa je vladala neizvesnost ko će se bolje snaći u toj situaciji. Početak utakmice je pripao iskusnijim gošćama koje u 6-om minutu dolaze do 2 gola prednosti (2-4), ali Kragujevčanke munjevitom serijom 6-1 stiču prednost 8-5 pogotkom Teodore Veličković (15. min). No, kako to biva zbog skraćene rotacije, igračicama Radničkog pada koncentracija, a tu situaciju gošće umešno koriste i serijom 5-0 prelaze u vođstvo (8-10; 21.min). Ipak do kraja ovog dela igre, izabranice trenera Kurandića stabilizuju igru i pogotkom kapitena Tijane Petrović odlaze na desetominutni odmor minimalnom prednošću 13-12.

Čitavih 7 minuta početkom drugog poluvremena, ekipa Radničkog nije postigla gol, što je Sloga iskoristila i ponovo prešla u vođstvo (13-15). Na scenu tada stupa najiskusnija Jasmina Kolak, čijim golovima se domaće igračice približavaju gošćama, da bi Ajlin Bjelak pogotkom u 42-om minutu donela izjednačenje (18-18). Skinula je par šuteva Jelena pojužina, što je bio dodatni podsticaj Kragujevčankama da čvršćom odbranom, ubitačnom kontrom i racionalnom igrom u pozicionom napadu, pogotkom Marije Todorović u poslednjem minutu privedu utakmicu kraju konačnim rezultatom 28-24.

Ovom pobedom Radnički je zadržao četvrto mesto na tabeli sa osvojenih 23 boda.

U redovima Radničkog tradicionalno najefikasnija je bila Jasmina Kolak sa 8 pogodaka, Teodora Veličković je dodala 7, dok su se kod gošći istakle Milica Vranić i Marina Stajić  sa po  5 postignutih golova.

Igrač utakmice : Teodora Veličković ( Radnički 1964)

RK Radnički 1964 - RK Sloga : 28-24 (13-12)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 100
Sudije: Bojan Dauti,Uroš Minić
Sedmerci: Radnički 6 (5), Sloga 3 (3)
Isključenja: Radnički 12 min, Sloga 18 min

Radnički 1964 :  J.Pojužina ( 8 odbrana), Veličković 7, Srećković, Bjelak 6, Nedeljković, Blagojević 1 , Hasanović ( 3 odbrane ), Vlašković , Durlević, Todorović 1 , Tina Petrović, Tijana Petrović 4,Kolak 8,  Ž.Pojužina 1.

Sloga :   Gajić 1, Bogosavljević, Pandurević 1, Končar 2, Vranić 5, Stojanović, Milošević 3, Bogosavljević 1, Stanisavljević 2, Dabović 4, Ležaja ( 10 odbrana,2 sedmerca), Stajić 5.

Izjave aktera nakon meča:

Idućeg vikenda, Radnički će gostovati u Kruševcu,ekipi Napredak 12 u okviru poslednjeg, 22-og kola.

Datum: 13.05.2019. Autor: R64 media team