Radnički u drugom delu do novih bodova

Radnički u drugom delu do novih bodova Foto: RK Radnički 1964

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 19.og kola Super B lige  savladali u gostima ekipu „Priboja“ iz istoimenog grada rezultatom 32-23, poluvreme 17-18.

Upozoravao je stručni štab Radničkog da je Priboj jedan od najneugodnijih domaćih terena u ligi i da pred svojim navijačima umeju da zagorčaju život i favoritima. Tok prvog poluvremena je i opravdao očekivanja. Držao se domaćin odlično protiv znatno snažnijih Kragujevčana, imali su rezultatski egal, pa čak u jednom trenutku i vođstvo od 3 gola razlike (15-12,23.min), ali su gosti smanjili tu prednost i na odmor se otišlo minimalnim vođstvom Priboja 18-17. Napad Radničkog je funkcionisao odlično, ali je u odbrani škripalo.

Nakon odmora i saveta u svlačionici, rukometaši Radničkog su krenuli znatno odlučnije, zategli u odbrani i stvari su počele da dolaze na svoje mesto. Kada defanziva tako funkcioniše, u napadu se igra relaksiranije, atraktivnije i mnogo lakše se dolazi do prilika za laku realizaciju. Kuriuozitet ovog dela igre je da je Radnički spustio domaćina na samo 5 postignutih golova i da im je mreža bila netaknuta u periodu od 12 minuta, tako da su bodovi otišli u Kragujevac konačnim rezultatom 23-32.

Nakon ovog trijumfa, ekipa Radničkog se i dalje nalazi na deobi prvog mesta sa osvojenih 35 bodova.

U redovima domaćina najefikasniji su bili  Jevtović i Milinković sa po 7 pogodaka, dok su kod ekipe Radničkog najraspoloženiji bili Bojan Tomić sa 8 i Ilija Bogdanović sa 7 postignutih golova.

Igrač utakmice : Ilija Bogdanović  ( Radnički 1964)

RK Priboj –RK Radnički 1964: 23-32 (18-17)

Priboj: Hala “Priboj”. Gledalaca : 200
Sudije: Darko Grubački, Dušan Vojvodić
Sedmerci: Priboj 3 (3), Radnički 5 (4)
Isključenja: Priboj 6 min, Radnički  4 min

Priboj :  Španjević, Jevtović 7, Miković 1, Radisavljević, Cvrkotić 1, Kuburović, Kašerić, Milinković 7, Hadžović 4, Gadžo, Đurović, Omerović, Dorić 3, Šljuka, Zuković.

Radnički 1964  :  Blagojević, Stošić, V.Stevanović , Ristić , Lekić ( 3 odbrane), Dobrosavljević 2, Petrović ( 10 odbrana), Vuković 5, Knežević 4, M.Stevanović 1, Radenović,  Stanojev 4, Bogdanović 7, Đerić ( 1 podbrana), Tomić 8 , Janićijević 1.

Nakon uskršnjih praznika, Radnički će ugostiti ekipu Lokomotive iz Lapova  u okviru 20-og kola Super B lige.

Datum: 22.04.2019. Autor: R64 media team