Pletikosić na 11, Stefanović na 12. mestu u trostavu na mitingu u Dortmundu

Tandem srpskih predstavnika na 35. „ISAS” mitingu malokalibarskim oružjem u Dortmundu ostao je pred vratima finala takmičenja u gađanju MK puškom iz trostava (3 puta 40 metaka).

Stevan Pletiković je zauzeo 11, a Milutin Stefanović 12. mesto.  Nadmetalo se 55 takmičara iz 14 zemalja.

Pletikosić je iz tri stava „ubio” 1.170 krugova. Od osme pozicije i finala su ga delila četiri kruga. Stefanović je takmičenje završio sa 1.168 krugova. Najbolji rezultat u kvalifikacijama postigao je Norvežanin Klausen (1.182), a zlatnom medaljom okitio se aktuelni juniorski prvak Evrope vazdušnom puškom Filip Nepejhal (Češka), osvajač srebra u trostavu na finalu Svetskog kupa 2017.

Srpski reprezentativci su takmičenjem u trostavu završili učešće na mitingu u Dortmundu, na kome su gađali i MK puškom iz ležećeg stava. U ovoj disciplini, u kojoj nema finala, Pletikosić je bio peti, a Stefanović sedmi u konkurenciji 85 strelaca.

MK puška trostav, 3 puta 40 metaka, seniori, finale: 1. Filip Nepejhal (Češka) 460,6, 2. Maksimilijan Dalinger (Nemačka) 460,1, 3. Simon Kolštad Klausen (Norveška) 449,5... Kvalifikacije: 1. Klausen 1.182, 2. Emilijen Šasa (Francuska) 1.177, 3. Nepejhal  1.176... 11. Stevan Pletikosić 1.170, 12. Milutin Stefanović 1.168...

Datum: 11.04.2019. Autor: Streljački savez Srbije