Radnički bez bodova u Prokuplju

Radnički bez bodova u Prokuplju Foto: RK Radnički 1964

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 14-og kola kola Super B lige za žene poražene u Prokuplju od ekipe Topličanina rezultatom 31-27, poluvreme 11-14.

I pre početka utakmice znalo se da će gostovanje Topličaninu biti izuzetno teško, uzevši u obzir da je domaćin u zimskoj pauzi pojačan sa 6 igračica. Krenule su gošće silovito i u petom minutu imale plus 3 pogotkom Ajlin Bjelak (2-5), međutim domaće igračice serijom 5-1 prvi put prelaze u vođstvo (7-6, 16.min.). Nakon egala (9-9) u 19-om minutu, Kragujevčanke pojačavaju ritam i na odmor odlaze vođstvom 11-14.

Dobro su otvorile gostujuće igračice drugi deo igre, imale dva puta po 4 pogotka prednosti,međutim Prokupčanke u 40-om minutu dolaze do izjednačenja (17-17). Četiri naredna minuta se igralo u ritmu gol za gol, ali nakon toga domaćin prelazi u vođstvo koje nije ispuštao do do samog finiša i privodi utakmicu kraju rezultatom 31-27.

Važno je napomenuti da je Radnički u Prokuplje otišao bez prve violine, bolesne Jasmine Kolak dok je na put  krenula Amina Hasanović, koja je i pored visoke temperature odbranila 4 sedmerca. Sve igračice su dale maksimum borbenosti, zalaganja i angažovanosti.

Uprkos porazu, Radnički je zadržao šesto mesto na tabeli sa osvojenih 13 bodova.

U redovima domaćina najefikasnija je bila  Olja Nikolić sa 8 pogodaka, dok su kod ekipe Radničkog prednjačile Teodora Veličković  i Ajlin Bjelak sa po 7 postignutih golova.

Igrač utakmice: Olja Nikolić (Topličanin)

ŽRK Topličanin – RK Radnički 1964: 31-27 (11-14)

Prokuplje: Hala “Dr.Zoran Đinđić”. Gledalaca : 200
Sudije: Miloš Radojičić,Predrag Marinković

Sedmerci: Topličanin 10 (6), Radnički 0 (0)
Isključenja: Topličanin 14 min, Radnički 20 min

Topličanin : Drašković, Stanković 1, Đokić, Lović 1, Sakić, Sojov 4, Janković, Nikolić 8, Dimitrijević 4, Ristić 1, Stoiljković 4, Petrović 4, Blagojević, Stanojević 3, Jovanović 1.

Radnički 1964  :  J.Pojužina ( 12 odbrana),Veličković 7, Srećković, Bjelak 7, Simić, Blagojević 2, Hasanović (6 odbrana,4 sedmerca ), Anja Vlašković 1, Mikić 5, Anastasija Vlašković, , Todorović, Tina Petrović, Tijana Petrović , Aleksić , Ž.Pojužina 5.

Narednog vikenda ekipa Radničkog će u okviru 15-og kola SBRL  ugostiti ekipu “Požarevca” iz istoimenog grada.

Datum: 11.03.2019. Autor: R64 media team