Srbija - Rusija 30:30

Drama u Mercedes Benc Areni u Berlinu završena je bez pobednika. Vodila je Srbija u većem delu meča, ali su na kraju Orlovi branili zasluženi bod. Vodio je tim Nenada Peruničića i četiri gola u 39. minutu, imao napad za pobedu, ali je razbranjeni Grams zaustavio loptu Lazaru Kukiću deset sekundi pre kraja, iako su je svi već videli u mreži…

Odlično su Orlovi otvorili drugo poluvreme kažnjavajući ideju Eduarda Kokšarova da njegov tim napada bez golmana. Golovi Ilića i Radivojevića na prazan gol odvojili su srpski tim, a sigurna ruka Nemanje Ilića sa linije sedam metara donela je i maksimalnih +4 - 23:19, što je nateralo ruski klupu da uzme tajm-aut u 42. minutu.

Promenili su Rusi odbranu, napravili seriju 3:0 i doveli do još jednog minuta predaha pri rezultatu 23:22. Nastavljena je velika borba u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu, a gol-bomba Draška Nenadića digla je srpske navijače na noge u 56. minutu za 28:27, da bi Stefan Vujić golom u 57. minutu 29:27 doveo Srbiju na +2...

SRBIJA - RUSIJA 30:30 (16:16)
Mercedes Benc Arena
Minhen
Gledalaca - 11.000

SRBIJA: Pušica. 3, Vorkapić, Orbović 1, Vujić 5, Verkić, Radivojević 3, Nenadić 2, Ilić 6, Mošić, Ilić V, Nikolić 2, Kukić 4, Zelenović 2, Marsenić 2, Obradović, Cupara

RUSIJA: Grams, Kiseljev 2 Šiškarev 3, Kovaljev 3, Evdokimov 1, Škurinski 3, Dereven, Gorpišin, Kalaraš 1, Ostašenko, Dibirov 12, Komorogov, Kireev, Žitnjkov 4, Fokin, Kosorotov 1

SEMAFOR: 6:3 (10.) 9:9 (19.) 12:13 (24.) 16:16 (30.) 19:18 (35.) 21:18 (36.) 23:19 (39.) 24:24 (46.) 29:27 (57.)

Svetsko prvenstvo u rukometu 2019 održava se u periodu od 10. do 27. januara 2019. godine u Nemačkoj i Danskoj, u organizaciji Rukometnog saveza Nemačke, Rukometnog saveza Danske i Međunarodne rukometne federacije (IHF).

Datum: 12.01.2019. Autor: Rukometni savez Srbije