Raspored utakmica - Svetsko prvenstvo u rukometu 2019

26. Svetsko prvenstvo u rukometu za muškarce održava se u periodu od 10. do 27. januara 2019. godine u Nemačkoj i Danskoj, u organizaciji Rukometnog saveza Nemačke, Rukometnog saveza Danske i Međunarodne rukometne federacije (IHF).


Ovogodišnje Svetsko prvenstvo u rukometu održaće se u šest (6) gradova (Hamburg, Berlin, Cologne, Mnhen, Herning, Kopenhagen) u Nemačkoj i Danskoj, uz učešće dvadeset i četiri  (24) reprezentacije, u skladu sa pravilima Međunarodne rukometne federacije (IHF).


Programom Svetskog prvenstva u rukometu predviđeno je da 24 reprezentacije budu raspoređene u četiri grupe sa po 6 ekipa.


Raspored utakmica - Svetsko prvenstvo u rukometu 2019

Takmičenje po grupama (I faza)

Grupa A

10.01.2019. - Nemačka - Koreja (18:15h)

11.01.2019. - Srbija - Rusija (18:00h)

11.01.2019. - Brazil - Francuska (20:30h)

12.01.2019. - Rusija - Koreja (15:30h)

12.01.2019. - Nemačka Brazil (18:15h)

12.01.2019. - Francuska - Srbija (20:30h)

14.01.2019. - Srbija - Brazil (15:30h)

14.01.2019. - Rusija - Nemačka (18:00h)

14.01.2019. - Francuska - Koreja (20:30h)

15.01.2019. - Rusija - Brazil (15:30h)

15.01.2019. - Koreja - Srbija (18:00h)

15.01.2019. - Nemačka - Francuska (20:30h)

17.01.2019. - Brazil - Koreja (15:30h)

17.01.2019. - Nemačka - Srbija (18:00h)

17.01.2019. - Francuska - Rusija (20:30h)


Grupa B

11.01.2019. - Japan - Makedonija (15:00h)

11.01.2019. - Island - Hrvatska (18:00h)

11.01.2019. - Bahrein - Španija (20:30h)

13.01.2019. - Makedonija - Bahrein (14:00h)

13.01.2019. - Hrvatska - Japan (16:30h)

13.01.2019. - Španija - Island (19:00h)

14.01.2019. - Island - Bahrein (15:30h)

14.01.2019. - Hrvatska - Makedonija (18:00h)

14.01.2019. - Španija - Japan (20:30h)

16.01.2019. - Japan - Island (15:30h)

16.01.2019. - Hrvatska - Bahrein (18:00h)

16.01.2019. - Makedonija - Španija (20:30h)

17.01.2019. - Bahrein - Japan (15:30h)

17.01.2019. - Makedonija - Island (18:00h)

17.01.2019. - Španija - Hrvatska (20:30h)



Grupa C

10.01.2019. - Čile - Danska (20:15h)

11.01.2019. - Saudijska Arabija - Austrija (18:00h)

11.01.2019. - Tunis - Norveška (20:30h)

12.01.2019. - Austrija - Čile (15:00h)

12.01.2019. - Norveška - Saudijska Arabija (17:30h)

12.01.2019. - Danska - Tunis (20:15h)

14.01.2019. - Tunis - Čile (15:00h)

14.01.2019. - Norveška - Austrija (17:30h)

14.01.2019. - Danska - Saudijska Arabija (20:15h)

15.01.2019. - Saudijska Arabija - Tunis (16:15h)

15.01.2019. - Norveška - Čile (18:30h)

15.01.2019. - Austrija - Danska (20:45h)

17.01.2019. - Čile - Saudijska Arabija (15:00h)

17.01.2019. - Austrija - Tunis (17:30h)

17.01.2019. - Danska - Norveška (20:15h)


Grupa D

11.01.2019. - Angola - Katar (15:30h)

11.01.2019. - Argentina - Mađarska (18:00h)

11.01.2019. - Egipat - Švedska (20:30h)

13.01.2019. - Katar - Egipat (15:30h)

13.01.2019. - Mađarska - Angola (18:00h)

13.01.2019. - Švedska - Argentina (20:30h)

14.01.2019. - Mađarska - Katar (15:30h)

14.01.2019. - Argentina - Egipat (18:00h)

14.01.2019. - Švedska - Angola (20:30h)

16.01.2019. - Angola - Argentina (15:30h)

16.01.2019. - Mađarska - Egipat (18:00h)

16.01.2019. - Katar - Švedska (20:30h)

17.01.2019. - Ekipat - Angola (15:30h)

17.01.2019. - Katar - Argentina (18:00h)

17.01.2019. - Švedska - Mađarska (20:30h)



Takmičenje po grupama (II faza)

Grupa I
19.01.2019. - Francuska - Španija (18:00h)
19.01.2019. - Nemačka - Island (20:30h)
20.01.2019. - Brazil - Hrvatska (18:00h)
20.01.2019. - Island - Francuska (20:30h)
21.01.2019. - Španija - Brazil (18:00h)
21.01.2019. - Hrvatska - Nemačka (20:30h)
23.01.2019. - Brazil - Island (15:30h)
23.01.2019. - Francuska - Hrvatska (18:00h)
23.01.2019. - Nemačka - Španija (20:30h)

Grupa II
19.01.2019. - Tunis - Švedska (18:00h)
19.01.2019. - Danska - Mađarska (20:30h)
20.01.2019. - Mađarska - Tunis (18:00h)
20.01.2019. - Norveška - Egipat (20:30h)
21.01.2019. - Švedska - Norveška (18:00h)
21.01.2019. - Egipat - Danska (20:30h)
23.01.2019. - Tunis - Egipat (15:30h)
23.01.2019. - Norveška - Mađarska (18:00h)
23.01.2019. - Danska - Švedska (20:30h)

Polufinale

25.01.2019. - Danska - Francuska

25.01.2019. - Nemačka - Norveška


Utakmica za treće mesto

27.01.2019. - Nemačka - Francuska


Finale

27.01.2019. - Danska - Norveška


 
Datum: 26.01.2019.
Autor: Marko Skorić

PROČITAJTE JOŠ...

LISTA KOMENTARA
Trenutno nema komentara u sistemu

OSTAVITE VAŠ KOMENTAR
Ime:
Prezime:

Tekst komentara:
POGLEDAJTE JOŠ I...
+ O nama
+ Kontakt
+ Pravna pouka
+ Uslovi korišćenja
+ Postanite saradnik
+ Često postavljana pitanja

POVEZANI DOGAĐAJI...
+ Svetsko prvenstvo u rukometu 2019

POVEZANE VESTI...
+ Zenici 10. Trofej Beograda u tenisu
+ Podeljene poslednje medalje na domać...
+ Metalac na vrhu tabele Bokserske lige...
+ Kadetski reprezentativac u redovima R...
+ Poznati parovi osmine finala Lige ša...

AKCIJE
Ako podjednako volite sport i da pišete o njemu, odnosno znate nešto novo i zanimljivo o nekoj sportskoj temi,  a uz to želite da svoje znanje iz oblasti sporta nesebično podelite sa drugima, javite nam se. Čekamo Vas!
Zanimaju Vas informacije o određenoj sportskoj manifestaciji (turniru, prvenstvu, akciji, seminaru, itd.), pogledajte najave aktuelnih sportskih manifestacija u okviru našeg Sportskog kalendara...
Ukoliko vodite neku sportsku organizaciju (savez, klub, asocijaciju i sl.) ili ste organizator neke sportske manifestacije (turnir, akcija, seminar, sl.) i želite da je medijski promovišete, odnosno sa njom upoznate širu javnost, Savremenisport.com može postati Vaš Medijski partner...
Osetite deo atmosvere sa najzanimljivijih već održanih sportskih manifestacija putem slika koje smo zbog Vas zabeležili u okviru Foro galerije...