Radnički overio titulu jesenjeg prvaka

Radnički overio titulu jesenjeg prvaka Foto: RK Radnički 1964

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 11. kola Super B lige za muškarce savladali ekipu „Bele Palanke“ na vrelom terenu hale „Banjica“ rezultatom 26-25, poluvreme 14-14.

Žreb je hteo da se derbi celokupnog jesenjeg dela prvenstva odigra baš u poslednjem kolu. Veliki ulog je bio na stolu, Radnički je cele polusezone držao lidersku poziciju, a Belopalančani su iz prikrajka došli u situaciju da eventualnom pobedom preotmu gostu laskavu titulu jesenjeg prvaka. U ispunjenoj dvorani „Banjica“ domaćin je bolje počeo i gotovo kompletan prvi deo igre proveo u vođstvu sa golom do dva prednosti. Osokoljeni bučnom publikom, nisu dozvolili Kragujevčanima da preuzmu rezultatski primat. Poslednje vođstvo od 2 razlike (14-12; 29.min) Radnički je sa dva brza gola V.Stevanovića i Stanojeva uspeo da anulira i da na odmor ode nerešenim rezultatom 14-14.

Drugi deo igre gosotujući igrači otvaraju mnogo bolje, postigavši 3 pogotka, tako da je u 36-om minutu na semaforu stajalo 14-17, a golom Bogdanovića u 39-om minutu i kapitalnih 4 razlike (15-19). Prednost Radničkog nije obeshrabrila znatno iskusnije domaće igrače koji se malo-pomalo vraćaju u rezultatski egal i u 48-om minutu golom Veljkovića anuliraju prednost Kragujevčana (20-20). Od tog trenutka se igralo gol za gol, ali su gostujući igrači uvek bili ti koji su prvi dolazili do vođstva. Ključne su bile 3 fenomenalne intervencije Dušana Petrovića poslednjeg bedema stamene odbrane. Nadu domaćina je raspršio Veselin Stevanović golom u poslednjim trenucima meča za konačnih 25-26 što je bio signal za veliko slavlje igrača Radničkog.

Ovom bitnom pobedom, Radnički je na kraju prvog dela sezone zadržao lidersku poziciju na tabeli sa osvojenim 21 bodom i skorom 10 pobeda i jednim remijem.

U redovima domaćina najefikasniji je bio Ivan Veljković sa 8 pogodaka, dok je kod ekipe Radničkog golgeterski prednjačio Bojan Tomić takođe sa 8 postignutih golova.

Igrač utakmice : Bojan Tomić

ORK Bela Palanka –RK Radnički 1964: 25-26 (14-14)

Bela Palanka: Hala “Banjica”. Gledalaca : 400
Sudije: Darko Grubački,Dušan Vojvodić
Sedmerci: Bela Palanka 4(4), Radnički 2 (1)
Isključenja: Bela Palanka 14 min, Radnički  18 min

Bela Palanka : Lilić, Jovanović 4, Mitić, Stoilković 2, Čičić, Ranđelović, Veljković 8, M.Ranđelović, Đorđević, Stanković, Ristić 2, Milanović, Tankeš, Urošević 5, Todorović 4, Lazić.

Radnički 1964  :  Blagojević, Stošić, V.Stevanović 4,  Mutavdžić , Lekić, Dobrosavljević 2, Petrović  1 ( 9 odbrana), Knežević 1, M.Stevanović, Radenović, Stanojev 4, Bogdanović 2, Tomić 8, Janićijević, Medić 4. Mrvović.

Ovom utakmicom je završen jesenji deo sezone.

Datum: 09.12.2018. Autor: R64 media team