Podela plena na kraju jeseni

Podela plena na kraju jeseni Foto: RK Radnički 1964

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 11-og kola super B lige za žene remizirale pred svojom publikom protiv ekipe „Napredak 12“ rezultatom 23-23, poluvreme 11-12.

I pre početka utakmice se znalo da je Napredak čvrsta i iskusna ekipa, čiji položaj na tabeli ne odražava pravo stanje stvari. Krenule su domaće igračice agresivno i u 6-tom minutu golom Marije Todorović povele 3-1, no Kruševljanke su odreagovale i ubrzo dolaze u rezultatski egal, a u 18-om minutu prelaze u vođstvo od 3 gola prednosti (5-8). Upornom igrom Kragujevčanke uspevaju da smanje prednost i na odmor odlaze sa podnošljivih minus jedan (11-12).

Početak drugog dela je pripao igračicama Napretka koje već u 36-om minutu vode 4 razlike (12-16). Četa Rodoljuba Kurandića se nije predavala, konstantno smanjujući razultat i sa 3 vezana gola kapitena Tijane Petrović sa desnog krila u 47-om minutu prelaze u vođstvo (19-18). Hrabrom i agresivnom igrom domaćin dolazi do velika 3 gola razlike (23-20, 55 min) golom Jasmine Kolak. Gostujuće igračice kreću na sve ili ništa i u igri 7 na 6 smanjuju na gol razlike (23-22). Prava drama nastaje u poslednjem minutu utakmice kada Kragujevčanke ostaju bez 3 isključene igračice, a iskorišćenim sedmercem Jelene Knežević u poslednjoj sekundi utakmice Napredak spretno i srećno dolazi do boda 23-23, uz napomenu da je Kragujevčankama i fortuna okrenula leđa, pošto su sedam puta pogodile okvir gola.

Sve igračice Radničkog su pokazale frenetičnu borbenost, počev od najiskusnije rekovalescentkinje Jasmine Kolak, preko večeras odličnih golmana, sve do jedne koje su igrale.

Ovim remijem Radnički je ostao na šestom mestu na tabeli sa 10 osvojenih bodova.

U redovima Radničkog najefikasnije su  bile Jasmina Kolak i Tijana Petrović  sa po 6 pogodaka, dok se kod gošći istakla Jelena Knežević sa 7 postignutih golova.

Igrač utakmice : Amina Hasanović

RK Radnički 1964 –GŽRK Napredak 12: 23-23 (11-12)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 100
Sudije: Dragan Milošević,Marjan Golubović
Sedmerci: Radnički 2 (1), Napredak 6 (6)
Isključenja: Radnički 20 min, Napredak  10 min

Radnički 1964 :  J.Pojužina ( 14 odbrana), Đorđević 2, Srećković, Bjelak 3,Dugić, Blagojević 1, Hasanović ( 5 odbrana ), Anja Vlašković, Mikić, Anastasija Vlašković, Todorović 1, Tina Petrović, Tijana Petrović 6,Kolak 6, Aleksić 4, Ž.Pojužina . .

Napredak :   Vasić (6 odbrana), Knežević 7, Kovandžić, Stamenković 1, Vidojević, Belić 4, Jotić, Stojković 2, Veličković, Radonjić, Milosavljević 4, Nedić, Živković 6, Maksić.

Ovom utakmicom je završen jesenji deo prvenstva.

Datum: 09.12.2018. Autor: R64 media team